Reklama

Reklama

Strój kąpielowy - nie tylko na plażę

Granica między tym, co nosimy pod ubraniem, jak również tym, co można nosić tylko na plaży, a strojami codziennymi już dawno się zatarła. I tak, strój kąpielowy, podobnie jak elegancka bielizna, stały się elementem dziennych stylizacji.

Sukienki typu halka, gorsety, body, a także "naked dress" - odkrywają to, co do tej pory kobiety skrywały pod ubraniem. W czasie wakacji również stroje kąpielowe przestały być jedynie okryciem plażowym, a coraz częściej stanowią element letniej stylizacji.

Trendem, który sprzyja takiemu podejściu do mody jest powrót jednoczęściowych strojów kąpielowych. I tak od body, które stanowiły bazę wielu stylizacji, przeszliśmy do strojów kąpielowych, które spełniają tę samą rolę. Biorąc również pod uwagę różnorodne fasony jednoczęściowych strojów kąpielowych - od tych najbardziej prostych, po zdobione fikuśnymi falbankami i haftami, bez problemu można połączyć je ze zwiewnymi spodniami typu palazzo, szortami czy letnią spódnicą.

Reklama

"Stroje kąpielowe stają się uniwersalnym i wielozadaniowym elementem, noszonym zarówno na plaży, jak i poza nią. Strój kąpielowy przestał być jedynie strojem kąpielowym" - przyznaje na łamach "The Guardian" Georgiana Huddart, dyrektor kreatywna Hunza G. (PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy