Reklama

Triki z wykorzystaniem stanika, które musisz poznać

Staniki są obowiązkowym elementem garderoby każdej kobiety. Mamy ich po kilka, w zależności od kroju są bardziej lub mniej wygodne. Warto poznać kilka prostych sztuczek, które ułatwią ci życie i sprawią, że noszenie staników stanie się proste. Listę przydatnych trików znajdziesz poniżej. Wypróbuj wszystkich sposobów.

Spinacz biurowy

Spinacze biurowe mogą przydać ci się nie tylko w pracy, ale i w domu. Jednym ze sposobów na jego wykorzystanie jest zmniejszenie rozstawu szelek. Jeżeli chcesz założyć bluzkę z wyciętymi plecami, a nie czujesz się komfortowo w staniku bez szelek, to załóż na nie spinacz biurowy. Sprawi on, że szelki będą przesunięte bliżej siebie i nie będą wystawać zza bluzki.

Pokrowiec na staniki

W trakcie podróży zawsze używaj pokrowców na staniki. Jeżeli nie zabezpieczysz ich w walizce, to mogą się odkształcić i ulec uszkodzeniu. włożone do odpowiedniego pokrowca lub nawet zwykłego pudełka będą zabezpieczone nawet wtedy, gdy w walizce będzie mnóstwo rzeczy.

Reklama

Sukienka z odkrytymi plecami

Jeżeli chcesz założyć sukienkę z odkrytymi plecami, jednak nie wyobrażasz sobie aby nie założyć górnej części garderoby, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Kup tańszy stanik, odetnij szelki i zapięcia. Kiedy pozostanie ci sam przód, weź igłę i nitkę. Dopasuj na jakie wysokości powinna znajdować się bielizna i wszyj ją delikatnie, aby nie uszkodzić sukienki.

Żeby stanik nie zsuwał się

Jeżeli twój stanik zsuwa się, możesz zabezpieczyć go prostym trikiem, wykorzystując jedynie szelki. Odepnij jedną z nich z przodu i owiń dookoła stanika. Następnie zaczep szelkę o jej początek i gotowe. To samo powtórz z drugiej strony. Stanik będzie zabezpieczony przed zsuwaniem.

Pierz staniki w rękach

Staniki są bardzo delikatne. Nie powinno się prać ich w pralce. Może to spowodować uszkodzenia i zniekształcenia bielizny. Jeżeli zależy ci, aby staniki były przez długi czas zadbane i służyły ci bez problemów, to pierz je ręcznie. Dotyczy to zarówno tych sportowych jak i delikatnej, koronkowej bielizny. Dodatkowo staniki powinno prać się po maksymalnie dwóch użyciach. Mają one stały kontakt z naszą skórą, przez co wchłaniają pot i mają kontakt z wszystkim co znajduje się na powierzchni skóry. Jeżeli bielizna będzie dłużej używana, to rozwój bakterii będzie na tyle szybki, że może powodować choroby lub alergie.

Przechowuj staniki na wieszaku

Jeżeli będziesz odpowiednio przechowywać staniki, to posłużą ci znacznie dłużej. Możesz wrzucić wszystkie staniki do ciasnej szuflady, jednak będą się odkształcać i niszczyć. Zamiast tego, zawieś je na wieszaku i powieś w szafie. W ten sposób nie będą narażone na ściśnięcie, będą bezpiecznie przechowywane. Możesz wszystkie przewiesić przez jeden wieszak, lub każdy zawiesić na osobnym i połączyć wieszaki ze sobą, aby zajmowały jak najmniej miejsca w szafie.

Pasek do stanika

Do sukienek z głębokim wycięciem na plecach trudno jest dobrać stanik. Możesz wówczas zrezygnować z bielizny, użyć tańszego stanika do wszycia pod sukienkę (jak w kroku trzecim), a jeżeli materiał jest na tyle delikatny, że nie jest to możliwe, to użyj paska obniżającego zapięcie stanika. W ten sposób przekształcisz każdy stanik. Pasek zapina się do haftek stanika i zakłada dookoła tali. Jest to wygodny i prosty sposób na obniżenie zapięcia.

Silikonowe nakładki na szelki

Jeżeli szelki stanika zawsze cię obcierają, szczególnie latem, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Już nie musisz dłużej się męczyć. W każdym sklepie z bielizną dostępne są nakładki silikonowe na szelki, które zabezpieczą skórę przed obtarciami. Wystarczy, że założysz taki gadżet na szelkę i przyłożysz do skóry w problematycznym miejscu. Podobne nakładki możesz znaleźć do innych miejsc niż szelki (na zapięcie, na przód stanika lub w miejsce gdzie zaczynają się stalki).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Staniki | Stanik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy