Reklama

Reklama

Współczesne bluzy damskie tylko dla dziewczynek?

Styliści od jakiegoś czasu eksperymentują z pojęciem infantylności. W swoich projektach wykorzystują różne motywy, często jawnie dziecięce w odzieży dla dorosłych. Najpopularniejsze są bluzy damskie i t-shirty. Czy to moda wyłącznie dla nastoletnich dziewczynek czy dla dorosłych kobiet także?

Wiek a stylizacja

Od małego wpaja się nam do głów, że w pewnym wieku czegoś nie wypada, zwłaszcza kobietom. Gdy mężczyzna po 50. spaceruje w trampkach, bluzie, czapce z daszkiem i stylizuje się na surfera luzaka, nikogo to nie dziwi. Często można spotkać wiele przychylnych komentarzy, że facet „ma styl”. Natomiast, gdy ta sama sytuacja wydarzy się, a bohaterem będzie kobieta w podobnym wieku, to co się stanie?

Na szczęście współcześnie nic. Jeszcze dekadę lub dwie temu uznana byłaby za dziwaczkę, która nie zna granic dla swojego wieku. Na całe szczęście moda zmieniła się do tego stopnia, że obecnie można budować swoje stylizacje również z zachowaniem dystansu do siebie i świata.

Reklama

Bluzy damskie i dziecięce aplikacje

Od dwóch sezonów bardzo modne są bluzy damskie z różnymi motywami graficznymi. Przeważnie są to śmieszne obrazki, często nawiązujące do jakiejś społecznej mody lub wydarzenia (na przykład słynnego „zapuść wąsy dla Adama”), czasami są to zabawne teksty itp. Oczywiście, jeżeli przyjrzeć się temu powierzchownie, to są to bardzo infantylne grafiki, prawie jak dla dzieci. Tylko, że właśnie taki jest ich cel. One mają śmieszyć, pokazać dystans i humor noszącego. Dlatego wiek nie ma tutaj znaczenia. Poza tym to właśnie pod dojrzałych użytkowników wykonuje się tego typu projekty, aby świat mody mógł się na chwilę pokazać ludziom na wspak, udowodnić nam, że moda wcale nie musi być taka poważna. Kobieta, która założy taką bluzę lub t-shirt apeluje do świata o uśmiech. To zabawa autorów projektu z jego odbiorcami. Gwiazdy pokochały tego typu projekty, na przykład słynne bluzy damskie z motywem bożonarodzeniowego pierniczka marki Femi lub projekty z grafiką tekstową, jakimś zabawnym hasłem itd.

Jak nosić takie bluzy?

Przede wszystkim tego typu odzież jest ściśle związana ze stylem sport-casual. Pasują do nich oczywiście trampki, ale także sztyblety, trapery, buty na koturnie, a nawet baletki. Wszystko zależy od dodatków i tego, jak skomponujemy ostateczny efekt stylizacji. Noszenie bluzy wcale nie oznacza przecież, że trzeba zakładać adidasy. Jeżeli na przykład do czarnej bluzy ze srebrnym nadrukiem założymy obcisłe jeansy, buty na grubym obcasie i skórzaną, dopasowaną ramoneskę, to stylizacja całkowicie odejdzie od sportowego stylu, a będzie nawiązywać do rockowych sfer klimatycznych. Warto zatem poeksperymentować i nie bać się „dziecinnych” nadruków, bo dzięki temu możemy się trochę pobawić modą.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: bluza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy