Wstyd, żal i modowa wpadka

Nawet z zawartością szafy godną Sarah Jessiki Parker możesz wyglądać jak niekoronowana miss dożynkowego festynu. Poniżej kilka rad, jak kompletować, dobierać i nosić ubrania, by uniknąć wstydu, żalu i modowej wpadki.

To tylko tak "na chwilkę"

Zwężę agrafką, zwiążę sznurówką, skleję taśmą i jakoś się to wszystko będzie trzymało. Znasz prawo Murphy'ego, które głosi: "Jeżeli coś może się nie udać, to się nie uda"? W modzie ta zasada niestety sprawdza się w 100 procentach. A jak spadnie, będzie wstyd.

Zew wolności

Mała zagadka. Co to jest? Czarne pod białym, zielone pod czerwonym i szare pod żółtym? Nie wiesz? Wiesz! Staniki wystające spod bluzek. Pół biedy, jeśli tylko prześwitują, gorzej kiedy samodzielnie próbują się spod nich wydostać. Wszelkimi sposobami.

Kochanego ciałka nigdy dość

Możliwe. Pod warunkiem, że owe boczki, wałeczki, fałdeczki i inne hodowane latami krągłości pozostają bezpiecznie schowane pod ubraniem. Ich kamuflowaniu nie sprzyja kupowanie rozmiaru XS w przypadku, gdy natura obdarzyła cię solidną "elką". Chyba, że zależy ci na efekcie szynki.

Takie wygodne klapeczki

Może to dla ciebie zaskakująca informacja, ale klapki są obuwiem plażowym. Ulica, wbrew pozorom nie jest plażą. Nie ma za co.

Zwierzęcy magnetyzm

Szpilki w tygrysie prążki, mini w cętki panterki, kiecka w pasiastą zebrę. Taki styl przyciąga. Głównie złośliwe komentarze. Nie mamy nic przeciwko subtelnym dodatkom, ale zrób wszystko, żeby nie wyglądać, jakbyś zabiła to zwierzę, a potem się za nie przebrała.

Fizia pończoszanka

Latem nosisz kabaretki, zimą nadkolanówki. Rajstopy wybierasz w fantazyjne wzorki, a skarpetki z falbankami. Koronka pończoch samonośnych zawsze ci wystaje spod spódnicy, albo nie musi, bo i tak same opadają. Świetnie! Szkoda tylko, że nie masz pięciu lat.

Elegancka kobieta nosi rajstopy

Owszem. Elegancka kobieta nie zakłada do nich jednak butów z odkrytymi palcami. Nigdy.

Są ciuchy, które na ciebie nie pasują

Słyszałaś o dziewczynach, które kupują kostium kąpielowy z myślą o tym, że do wakacji schudną? Ja też. Słyszałam też, że tuż przed wyjazdem muszą kupować kolejny, tym razem w odpowiednim rozmiarze.

Jakość ma znaczenie

Wyrób czekoladopodobny to nie czekolada, margaryna to nie masło, a sukienka z wiskozy to nie jest elegancki ciuch.

Ekstrawagancja nie jest dla wszystkich

Czy naprawdę ta mała, różowa torebeczka ze złotym łańcuszkiem, w której właśnie się zakochałaś, będzie do ciebie pasować? Ćwiekowane skóry, cekinowe obcasy i undercutowe fryzury nie są dla wszystkich. Ekstrawagancję od kiczu dzieli tylko cienka czerwona linia.

Markowe jest dobre, bo jest markowe

Metka naprawdę jest najmniej efektowną częścią ubrania. Nawet, jeśli ciągle ci wystaje.

I jeszcze jedna, kluczowa rada: Najpierw myśl, potem kupuj. Efekty będą oszałamiające.

OPISZ NAM NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCĄ MODOWĄ WPADKĘ I WYGRAJ BON NA ZAKUPY!


Komentuje Ewa Kosz / Creative&PR Manager SHOWROOM.PL

Kobiety, zwłaszcza Polki często robią "sobie krzywdę" zakładając za małe ubrania, niedopasowaną do figury bieliznę, lubują się w cielistych i bardzo błyszczących rajstopach.

Gdzie przebiega granica między ekstrawagancja a kiczem? Myślę, że jest to kwestia gustu. Czy nieżyjąca Anna Piaggi była po prostu ekstrawagancka czy kiczowata? Zaczynamy oceniać i wpadamy w pewną pułapkę. Jeśli kobieta lubi ekstrawaganckie ubrania, powinna pamiętać o stosowności swojego ubrania do sytuacji i to w zupełności wystarczy. Powinniśmy się w tych kwestiach raczej kierować zasadą tolerancji i otwartości w stosunku do naszego otoczenia.

Liczę, że Polki będą odważniejsze w swoich "modowych wyborach" i zaczną nosić więcej ubrań od polskich projektantów.


INTERIA.PL

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje