Reklama

Hesperydyna: Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Hesperydyna to jeden z najważniejszy bioflawonoidów występujących w naturze. Wykazuje liczne właściwości prozdrowotne. Jest antyoksydantem i do tego ma pozytywny wpływ na układ krążenia. Jakie zastosowanie ma hesperydyna w kosmetyce?

Czym jest hesperydyna?

Hesperydyna jest organicznym związkiem chemicznym i należy do cytrusowych flawonoidów. Jest otrzymywana z miąższu, skórki oraz pestek owoców cytrusowych. 

Jakie działa hesperydyna?

Hesperydyna odznacza się licznymi właściwościami prozdrowotnymi. Może działać m.in. przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i przeciwalergicznie. Ponadto jest w stanie obniżyć poziom złego cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi. 

Hesperydyna poprawia przepływ krwi w naczyniach włosowatych, pozytywnie wpływa na kondycję i wytrzymałość skóry, a także zmniejsza ryzyko krwawień z dziąseł.

Reklama

Oprócz tego uznaje się, że hesperydyna może zapobiegać przeziębieniom i infekcjom. Jest zalecana kobietom podczas menopauzy w celu łagodzenia uderzeń gorąca, a do tego dość często jest wykorzystywana jako środek leczniczy na żylaki i hemoroidy.

Zastosowanie hesperydyny w kosmetyce

Hesperydynę zaczęto wykorzystywać w kosmetyce. Wszystko przez to, że wykazuje właściwości redukujące zaczerwienienia skóry, łagodzi podrażnienia, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i chroni je przed pękaniem. 

W związku z tym osoby posiadające cerę naczynkową doceniają kosmetyki, w których składzie występuje hesperydyna. Może to być zarówno serum, jak i kremy na dzień lub na noc.

Czytaj więcej:

Właściwości oleju jojoba. Jak stosować na skórę i włosy?

Bielizna modelująca. Co daje i kto powinien ją zakładać?

Smokey eyes. Jak zrobić wieczorowy makijaż krok po kroku?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy