Reklama

Jak dobrze znasz emotki? Sprawdź, co wysyłasz znajomym. Zdobędziesz 16 pkt?

Media społecznościowe i komunikatory umożliwiają nam wykorzystanie w wiadomościach i postach emotikony, które stały się częścią języka Internetu. Dla młodych pokoleń emotki są niczym alfabet, ale czy w przypadku starszych osób sytuacja jest podobna? Sprawdź swoją wiedzę na temat emotek. Może błędnie ich używasz? Tylko prawdziwy "ekspert ds. emotikon" zdobędzie 16 punktów w naszym quizie!

Czym jest język Internetu? W jakim celu używamy emotikon?

Językiem Internetu nazywamy sposób pisania, który używany jest do przeprowadzania konwersacji za pomocą różnego rodzaju komunikatorów i mediów społecznościowych. Charakteryzuje się częstym używaniem słów potocznych, skrótowców, emotikonów, gifów i obrazów. Język Internetu nie skupia dużej uwagi na poprawnej pisowni, użytkownicy rzadziej zwracają uwagę na to, czy ktoś pisze z wielkiej, czy małej litery, a literówki są szybko wybaczane, gdyż zazwyczaj wynikają z pośpiechu autora wiadomości. Często pomijane są polskie znaki, czyli kreseczki i ogonki przy niektórych literach. Wspomniane wcześniej emotikony w komunikatach mają uzewnętrzniać uczucia nadawcy lub mogą zastępować niektóre słowa w zdaniu. Emotki dzieli się na siedem kategorii:

Reklama
  • buźki i ludzie
  • zwierzęta i natura
  • jedzenie i napoje
  • aktywność
  • podróże i miejsca
  • obiekty
  • symbole i znaki

Chociaż młode pokolenia nie mają problemu w posługiwaniu się emotikonami, to jednak starszym osobom może sprawiać to kłopot. Czy jesteś pewien, że odpowiednio ich używasz? Sprawdź, jakie jest ich prawdziwe znaczenie. Tylko prawdziwy "ekspert ds. emotikon" zdobędzie 16 punktów w naszym quizie!

Zobacz również: Słownik za czasów PRL-u. Ile słów pamiętasz? Rozwiąż quiz

Gwara młodzieżowa z czasów PRL-u. Sprawdź się w naszym quizie!

QUIZ: Żyłeś w czasach PRL-u? Musisz znać te słodycze. Mało kto zdobywa 10 pkt

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quiz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy