Reklama

Reklama

Łazienka bez pułapek

Łatwo w niej o wypadek. Ale jeśli ją odpowiednio urządzisz, nie będzie stwarzała zagrożenia dla malucha. Jak to zrobić?

Pomysłowość dziecka jest ogromna, a łazienka to idealne miejsce do eksperymentowania. Dlatego maluch powinien przebywać tutaj wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej. Z wodą, prądem i środkami chemicznymi nie ma żartów.

Reklama

Prysznic i wanna

Na dnie wanny i w brodziku połóż gumową wkładkę, by dziecko nie poślizgnęło się w czasie kąpieli. Szklaną kabinę prysznica oklej specjalną folią ochronną. Nawet jeśli szyba się zbije, odłamki szkła nie rozprysną się, raniąc malucha, tylko pozostaną na folii.

Nie montuj nad wanną plastikowej zasłony. Gdy dziecko pociągnie za nią, może ona spaść wraz z drążkiem, na którym wisi, uderzając brzdąca w głowę. Zawsze najpierw odkręcaj zimną wodę, a potem gorącą (zakręcaj w odwrotnej kolejności), aby nie poparzyć malucha. Tłumacz dziecku, co oznaczają znajdujące się na kurkach kolory: niebieski i czerwony. Nigdy nie zostawiaj bez opieki kąpiącego się dziecka. Maluch może zachłysnąć się albo utopić, nawet w niewielkiej ilości wody.

Toaleta

Często dezynfekuj muszlę klozetową, a następnie obficie spłukuj ją wodą. Dzięki temu usuniesz z niej groźne bakterie i resztki detergentu. Zawsze opuszczaj klapę od sedesu, aby maluch nie mógł włożyć do niego rączek i dotknąć ścianek oraz kostki toaletowej. Szczotkę do czyszczenia sedesu trzymaj w zamkniętej szafce. Dziecko nie powinno się nią bawić, gdyż stanowi ona siedlisko zarazków. Aby ułatwić brzdącowi samodzielne korzystanie z toalety, spraw mu plastikowy podest (przyda się też podczas mycia w umywalce) - jest stabilny, więc nie przesuwa się nawet po śliskiej terakocie. Kup maluchowi również specjalną nakładkę na deskę - zmniejsza ona jej średnicę. Papier toaletowy powieś z boku muszli, by szkrab z łatwością mógł po niego sięgnąć, nie wykonując karkołomnych skrętów tułowia.

Dowiedz się więcej na temat: dziecko | maluch | łazienka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje