Reklama

Sprawdź, czy mógłbyś zostać kontrolerem ruchu lotniczego. Nielicznym udaje się zdać test! [QUIZ]

Jak zostać kontrolerem ruchu lotniczego? Jakie studia trzeba ukończyć? Wiele osób, zachęconych zarobkami i prestiżem zawodu, zadaje te pytania. Okazuje się jednak, że by zostać kontrolerem ruchu lotniczego, wcale nie potrzebujesz specjalistycznych studiów. Wymagany jest jednak kurs, który może się okazać trudniejszy, niż myślisz. Czy miałbyś szansę zostać kontrolerem ruchu lotniczego? Sprawdź w naszym quizie!

Kontroler ruchu lotniczego - jakie testy trzeba zdać?

By rozpocząć starania o pracę w tym elitarnym zawodzie, nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, ale odpowiednie predyspozycje. Rekrutacja obejmuje nie tylko badania lekarskie, predyspozycje fizyczne i psychologiczne, ale również testy FEAST, które udaje się zdać nielicznym. Dlaczego? 

Jak wygląda kurs dla kandydatów na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego? - Test FEAST

FEAST to skrót od "First European Air Traffic Controller Selection Test" (pierwszy europejski test wyboru kontrolera ruchu lotniczego). Testy te oceniają wiedzę, umiejętności i zdolności, które są istotne dla pracy kontrolera ruchu lotniczego. Obejmują one testy umiejętności i zdolności poznawczych, test z języka angielskiego, kwestionariusz osobowości oraz testy wielozadaniowe. By zaliczyć test FEAST potrzeba odpowiednich predyspozycji: m.in. orientacji przestrzennej. Jak podają różne agencje żeglugi powietrznej, nie można się do niego przygotować, dlatego nie udostępniają one testów "z poprzednich lat".

Reklama

Istnieją jednak orientacyjne pytania i quizy, które wykonuje się na podobnej zasadzie, jak podczas rekrutacji na kurs dla kandydatów na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego. Przygotowaliśmy dla was taki zestaw. Sprawdźcie, czy macie szansę na pracę w tym zawodzie!

***

Zobacz również:

Kij od szczotki w maluchu, herbata w metalowych koszyczkach. Ile pamiętasz z PRL? [QUIZ]  

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc.13: Olga Kozierowska

Nazywają ją "najseksowniejszą arbiter świata". Oto Karolina Bojar-Stefańska


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quizy | rozrywka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama