Trzy najpiękniejsze europejskie plaże. To istne "perły" turystyczne

Turyści mogą dzielić się na różne kategorie, jedni preferują aktywne zwiedzanie bez chwili wytchnienia, inni natomiast wolą cieszyć się spokojem i oddać się w pełni relaksacji. Są też tacy podróżnicy, którzy starają się znaleźć harmonię i balans podczas urlopu. Oto kierunki, które zapewnią wiele wrażeń i błogi odpoczynek. Ekspert platformy Getaway wskazuje najpiękniejsze plaże Europy nieopodal stolic kochanych przez przyjezdnych.

Praia da Ursa
Praia da Ursa123RF/PICSEL

Ekskluzywny nadmorski kurort, w którym poczujesz się jak gwiazda. Europejczycy doceniają jego piękno

Deauville jest cenionym miejscem we Francji nieopodal Paryża. Posiada długą historię sięgającą XIX wieku, kiedy zostało założone jako letnia destynacja dla zamożnych paryżan. Oprócz standardowych turystów odwiedzają je również znane osobistości, które doceniają urok miasteczka z piękną plażą. Kurort słynie ze swojej eleganckiej architektury, obejmującej klasyczne budynki w stylu normandzkim, wille i luksusowe hotele.

Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest słynne kasyno Barrière, które corocznie we wrześniu gości American Film Festival. Nazwiska gwiazd i twórców filmowych znajdują się na słynnych drewnianych boksach kabin kąpielowych wzdłuż nadmorskiej promenady Des Planche. Od 1875 roku stałym elementem tamtejszej plaży są również kolorowe parasole, dodające uroku białemu piaskowi.

Będąc we francuskiej stolicy wystarczy wsiąść w pociąg na paryskim dworcu Saint-Lazare i w ciągu nieco ponad 2 godzin możemy znaleźć się na wybrzeżu, w Normandii.
mówi Grzegorz Mikielewicz z Getaway
Letni wieczór we Francji
Letni wieczór we Francji123RF/PICSEL

To jedna z najpiękniejszych plaż w Europie bez tłumów przyjezdnych

Następnym niezwykłym celem dla miłośników plaż jest Portugalia. To doskonałe połączenie aktywnego zwiedzania z relaksem na piasku. Po odkryciach w Lizbonie warto udać się na dziką plażę Praia da Ursa. Jest to odizolowane miejsce, wolne od tłumów turystów i hałasu, oferujące zachwycające widoki na strome klify i formacje skalne. Co ciekawe, plaża znajduje się w Parku Naturalnym Sintra-Cascais, niedaleko słynnego przylądka Cabo da Roca. Ze względu na stromą ścieżkę prowadzącą do plaży, miejsce to nie jest zalecane dla rodzin z dziećmi.

Często zdarza się, że po kilku intensywnych dniach spędzonych na zwiedzaniu metropolii, turyści poszukują oazy spokoju, odciętej od zgiełku miasta. Warto w takich sytuacjach mieć na smartfonie dostępne konkretne, dokładne wskazówki z zaznaczeniem, gdzie należy się kierować po opuszczeniu parkingu lub przystanku autobusowego, aby znaleźć tę ukrytą „perłę”.
dodaje Grzegorz Mikielewicz z Getaway
Plaża Praia da Ursa
Plaża Praia da Ursa123RF/PICSEL

Najpiękniejsza plaża Toskanii. "Perła" Europy podziwiana przez turystów

Podróżujący, którzy mieli okazję zwiedzić Rzym i pragną zgłębić się w urokach Toskanii, powinni odwiedzić plażę Cala Del Gesso. Zlokalizowana jest ona mniej więcej w połowie drogi między stolicą Włoch a Sieną, w Monte Argentari. Aby się tam dostać, można zatrzymać się na parkingu przy drodze Via Panoramica, a potem zejść w dół krętą ścieżką wśród drzew. Plaża znajduje się w pięknej, ukrytej zatoczce z błękitną wodą Morza Tyrreńskiego. Przypadnie do gustu osobom poszukującym ciszy i spokoju.

Cala del Gesso
Cala del GessoGetty Images
Atrakcje na Majorce. Czy warto udać się do delfinarium?INTERIA.PL

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas