Reklama

Reklama

Tych miejsc nie sprząta się w hotelach. Oto wyznanie pokojówki

Po wybraniu wymarzonej destynacji na zasłużony wypoczynek, przychodzi czas na znalezienie miejsca noclegowego. Bardzo często jednym z głównych kryteriów przy wyborze hotelu jest poziom jego czystości. TikTokerka Elliana Madrid, która pracuje jako sprzątaczka, pokazała miejsca w pokoju, których nigdy nie kazano jej czyścić. Sama nigdy nie zatrzyma się już w hotelu...

Czystość pokoi hotelowych to jeden z głównych aspektów, jakimi kierujemy się przy wyborze miejsca hotelowego. Goście zwracają uwagę na m.in. takie aspekty, jak zapach pokoju, czystość pościeli, stopień dezynfekcji łazienki czy brak kurzu.

Okazuje się jednak, że nawet na pozór najczystszy pokój hotelowy może kryć mroczne sekrety. Ujawniła je TikTokerka Elliana Madrid, która pracuje jako sprzątaczka w hotelach. Wyjawiła, których miejsc nigdy nie kazano jej czyścić.

Co zostaje pomijane podczas sprzątania?

Elliana Madrid zdradziła na swoim TikToku, których przedmiotów nigdy nie kazano jej czyścić w hotelowym pokoju. Wśród nich znalazły się: ekspres do kawy, poszewka na materac, kołdra, narzuta na łóżko oraz poduszki.

Reklama

Jeden z oburzonych obserwatorów zapytał: "To, co robicie z poduszkami? Po prostu je zostawiacie?". "Zdejmujemy tylko poszewkę i wymieniamy ją. Poduszkę pierzemy tylko wtedy, kiedy ma widoczne plamy" - odpowiedziała kobieta.

Ponadto, wśród odpowiedzi na dość szokujące nagranie znalazło się kilka komentarzy autorstwa pracowników hotelowych, które tylko potwierdziły przestrogi kobiety.

"Jako były recepcjonista mogę potwierdzić, że kołdry nigdy nie są prane" - napisał pewien użytkownik.

Co gorsza, okazuje się, że również hotelowa zastawa pozostawia wiele do życzenia względem higieny. "Sprzątam 5-gwiazdkowe hotele i mogę potwierdzić, że to prawda. Nigdy nie używajcie szklanek. Są one wycierane, ale nigdy nie myje się ich dokładnie" - napisał inny obserwator.

Nie zawsze jest czas na dokładne sprzątanie

Okazuje się, że podane powyżej uchybienia w sprzątaniu nie są jedynymi. Kilka lat temu na jednym z portali internetowych pewna pokojówka anonimowo przyznała, że nie zawsze ma czas na dokładne sprzątanie wszystkich powierzchni. Okazuje się, że powinniśmy unikać zwłaszcza pilotów do telewizora.

- Gdy grafik jest napięty, mimo że kierownictwo nalega na dokładne sprzątanie, nie udaje mi się posprzątać dokładnie. W tym wypadku nie odkurzam, spłukuję wannę, zamiast dokładnego szorowania i pobieżnie wycieram kurze. Pilot do telewizora nigdy nie jest porządnie wyczyszczony - zazwyczaj przejeżdżam po nim szmatką, którą używam do ścierania stolika - wyznała kobieta.

Czy te szokujące wyznania zniechęcają was do korzystania z hotelowych usług?

Czytaj również:

Proste sposoby na wilgoć w domu. Oto jak się jej pozbyć

Jak utrzymać porządek w domu? Proste sposoby

8 naturalnych sposobów na ochronę twojego domu przed insektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hotele | czystość w hotelu | pokojówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy