Reklama

Reklama

Ustronie Morskie: Miejsce idealne na wakacje

Zaledwie 10 kilometrów od Kołobrzegu znajduje się Ustronie Morskie - miejscowość letniskowa, która co roku przyciąga turystów, nie tylko z Polski. I trudno się dziwić. Zachwyca nie tylko czystym powietrzem, ale także czystymi plażami.

Ciągle powtarzane zdanie, że te wakacje będą inne niż wszystkie, ma swoje uzasadnienie.

Reklama

Chociaż spora część granic została otwarta, Polacy boją się podróżować za granicę w dobie epidemii COVID-19. Skorzysta z tego zapewne i Ustronie Morskie, które kusi turystów białymi, piaszczystymi plażami. Ich 50-metrowa szerokość powinna zapewnić miejsce wszystkim zażywającym słonecznych kąpieli, co było widać w miniony długi weekend.

Ustronie Morskie może się pochwalić ciekawymi szlakami turystycznymi - w tym rowerowego, ciągnącego się aż 10 km, wzdłuż morza. Warto wybrać się na przejażdżkę, najlepiej o świcie, kiedy ścieżka jest mniej uczęszczana. Dotlenimy organizm, a co najważniejsze pooddychamy powietrzem bogatym w jod, bo wiatr od Bałtyku niesie ten drogocenny pierwiastek.

Jeśli nie zamierzasz wybrać się na wycieczkę rowerową, wystarczy zwykły spacer brzegiem morza, by skorzystać z leczniczych właściwości jodu. Wpływa on korzystanie na tarczycę, serce, nerki i mięśnie oraz cały układ nerwowy, na pewno przeciążony u wielu z nas stresem związanym z koronawirusem.

Nawet, gdy słońce kryje się za chmurami, a wiatr zrywa nakrycia głowy, warto wybrać się na spacer, by wzmocnić odporność organizmu.

Dowiedz się więcej na temat: Ustronie Morskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje