Reklama

Reklama

Wakacje w Egipcie ciągle popularne. W czym tkwi magia tego miejsca?

Egipt to połączenie wyjątkowo rozbudowanej bazy turystycznej, z hotelami i kurortami na czele, z niesamowitą historią i zabytkami, z którymi mało co na świecie może się równać. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich turystów i mimo zawirowań na rynku wycieczek urlopowych, nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Egipt jest państwem, które w historii turystyki zajmuje miejsce szczególe. Był jednym z pierwszych miejsc na świecie, do którego ludzie udawali się zwiedzać, ze względu na swoją historię i fizyczne pozostałości starożytnej, niesamowicie rozwiniętej cywilizacji tych ziem. 

Zobacz także: Niemal trzy tysiące za odwołany lot. Jak zdobyć odszkodowanie?

Reklama

Tutaj, poza rozległymi pustyniami, znajdziemy też rafy koralowe na Morzu Czerwonym, wspaniałą przyrodę bujnie rosnącą w delcie Nilu, a także niezapomniane, zagubione wśród piasków oazy. Do wszystkich tych atrakcji naturalnych i historycznych należy dodać świetną infrastrukturę stworzoną dla turystów. Są to filary popularności Egiptu jako miejsca, gdzie choć raz w życiu warto udać się na wypoczynek. Co w takim razie powinno znaleźć się na liście miejsc, które, będąc w Egipcie, grzechem byłoby nie odwiedzić? 

Piramidy w Gizie

Na płaskowyżu leżącym na zachód od Kairu znajduje się Giza - miejsce, które kojarzą nawet dzieci. To właśnie tu znajduje się wizytówka Egiptu, zaliczane do Siedmiu Cudów Świata, zapierające dech w piersiach piramidy oraz równie monumentalny Sfinks. Choć ceny zwiedzania piramidy Cheopsa nie należą do niskich, to jednak ten wydatek trzeba obowiązkowo ponieść, będąc na miejscu.

Luksor - największe na świecie muzeum

Miasto Luksor w okresie Nowego Królestwa było centrum kultury Egiptu. Ogrom zabytków, świątyń i grobowców, które znajdziemy na miejscu, wymaga nawet kilku dni zwiedzania, jeżeli chcemy poznać je wszystkie. Tu znajdziemy słynną na cały świat Dolinę Królów i Świątynię Karnak. 

Świątynie w Abu Simbel

Znajdujące się tutaj budynki sakralne są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Egiptu. Przez Abu Simbel przewijają się miliony turystów i nie powinno to nikogo dziwić. 

Aleksandria - skrzyżowanie dróg świata

Ten port znany jest z historii zniszczenia największej biblioteki starożytnego świata - Biblioteki Aleksandryjskiej. W 2002 roku w okolicy, gdzie się znajdowała, zbudowano nową bibliotekę. Aleksandrię warto jednak odwiedzić dla wielu innych pięknych zabytków, między innymi Teatru Rzymskiego i Aleksandryjskiego Muzeum Narodowego. 

Przeczytaj również: Wakacje jak z koszmaru? Ryzyko odwołanych lotów i ogromnych kolejek

Bezmiar pisaków Sahary

Sahara jest największą pustynią świata i w zamierzchłej historii była cmentarzem miasta Memphis. Znajdziemy tu niezliczoną ilość grobowców i miejsc pochówku faraonów i innych egipskich notabli. Tu także znajduje się Piramida Schodkowa Djosera, z której rozciąga się malowniczy widok na Nil.

Kair - stolica i serce Egiptu

Stolica Egiptu Kair to jedno z największych miast na świecie, metropolia zamieszkiwana przez 17 milionów ludzi. Warto odwiedzić tu Meczet Al-Azhar, Meczet Sułtana Hassana, Meczet Ahmada Ibn Tuluna, bramę Bab Zuweila i słynne na całym świecie Muzeum Egipskie. Turysta odwiedzający Kair z pewnością powinien się też zapuścić w uliczki targowiska Khan el-Khalili i dzielnicy islamskiej. 

Na turystykę w Egipcie negatywny wpływ miała rewolucja, która wybuchła w tym kraju w 2011 roku, jednak po ponad dekadzie, a w nich latach pandemii, turyści licznie tu powrócili i znów cieszą się magią tego miejsca. Zwłaszcza wśród Polaków Egipt bardzo często zajmuje pierwsze miejsce na listach krajów, które warto odwiedzić w sezonie wakacyjnym. 

Zobacz również: Urlop w Turcji? Jeśli nie znasz tej zasady, ryzykujesz aresztowanie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Egipt | wakacje w Egipcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy