Wakacje w Europie. Gdzie jest najtaniej?

Wiele osób planując zagraniczne wakacje, ma ustalony budżet, którego nie może przekroczyć. W związku z tym pojawiają się pytania, w jakim europejskim kraju jest najtaniej. Statystyki wskazują, że w niektórych państwach ceny są znacznie niższe niż w Polsce. Gdzie się wybrać, by wydać jak najmniej?

Najtańszym kierunkiem podróżniczym jest Turcja
Najtańszym kierunkiem podróżniczym jest TurcjaMAREK ZAJDLER/East NewsEast News

Wakacje Polaków

Polacy chętnie wybierają się na zagraniczne wakacje. Najczęściej wybieranym kierunkiem podróżniczym jest m.in. Turcja, Grecja, Bułgaria i Hiszpania.  Wiele osób planując wyjazd, skupia się na obowiązujących w danym kraju cenach. Statystyki Eurostatu za 2021 rok wskazują, w których miejscach można wydać najmniej.  Zgodnie z danymi Polska jest obecnie tanim wakacyjnym kierunkiem. Koszty wypoczynku jednak rosną. Względem cen restauracyjno-hotelarskich zbliżamy się do średniej unijnej.

W Chorwacji ceny są porównywalne do tych w Polsce
W Chorwacji ceny są porównywalne do tych w PolsceMichal Adamowski/REPORTEREast News

Najtańsze kierunki podróżnicze

Polacy chętnie podróżują do miejsc, w których mają gwarancję słonecznej pogody. Najtańszym kierunkiem dla Polaków jest Turcja. Można tam zapłacić o 47 proc. mniej niż w Polsce. Poza tym niższe ceny można znaleźć w Albanii, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, a także Czarnogórze. W Chorwacji natomiast ceny są porównywalne do tych w Polsce. Za odwiedzeniem tych państw przemawia więc nie tylko pogoda, ale także ceny.

Okazuje się, że w Portugalii, Czechach i na Węgrzech ceny hotelarsko-restauracyjne są mniejsze niż w Polsce. Drożej jest jednak m.in. w Estonii, na Łotwie i Słowacji.

Jeśli jednak chodzi o te najdroższe kierunki, to zdecydowanie jest to Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Dania. Wybierając się tam, trzeba mieć na uwadze, że ceny są nawet dwukrotnie wyższe niż w naszym kraju.

Czytaj również: 

***

„Zdrowie na widelcu”: Przechowywanie kawy. Lodówka to nie jest najlepszy pomysłPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas