Reklama

Reklama

Wakacje w Europie. Gdzie jest najtaniej?

Wiele osób planując zagraniczne wakacje, ma ustalony budżet, którego nie może przekroczyć. W związku z tym pojawiają się pytania, w jakim europejskim kraju jest najtaniej. Statystyki wskazują, że w niektórych państwach ceny są znacznie niższe niż w Polsce. Gdzie się wybrać, by wydać jak najmniej?

Wakacje Polaków

Polacy chętnie wybierają się na zagraniczne wakacje. Najczęściej wybieranym kierunkiem podróżniczym jest m.in. Turcja, Grecja, Bułgaria i Hiszpania.  Wiele osób planując wyjazd, skupia się na obowiązujących w danym kraju cenach. Statystyki Eurostatu za 2021 rok wskazują, w których miejscach można wydać najmniej.  Zgodnie z danymi Polska jest obecnie tanim wakacyjnym kierunkiem. Koszty wypoczynku jednak rosną. Względem cen restauracyjno-hotelarskich zbliżamy się do średniej unijnej. 

Zobacz także: Hit wakacji 2022: Największa konkurencja dla Chorwacji. Jest tanio i pięknie!

Reklama

Najtańsze kierunki podróżnicze

Polacy chętnie podróżują do miejsc, w których mają gwarancję słonecznej pogody. Najtańszym kierunkiem dla Polaków jest Turcja. Można tam zapłacić o 47 proc. mniej niż w Polsce. Poza tym niższe ceny można znaleźć w Albanii, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, a także Czarnogórze. W Chorwacji natomiast ceny są porównywalne do tych w Polsce. Za odwiedzeniem tych państw przemawia więc nie tylko pogoda, ale także ceny. 

Okazuje się, że w Portugalii, Czechach i na Węgrzech ceny hotelarsko-restauracyjne są mniejsze niż w Polsce. Drożej jest jednak m.in. w Estonii, na Łotwie i Słowacji. 

Jeśli jednak chodzi o te najdroższe kierunki, to zdecydowanie jest to Szwajcaria, Norwegia, Islandia i Dania. Wybierając się tam, trzeba mieć na uwadze, że ceny są nawet dwukrotnie wyższe niż w naszym kraju. 

Czytaj również: 

Tajlandia znosi ostatnie obostrzenia i ponownie wita turystów z całego świata

Litwa – kraina jezior i bajkowych miast. Czy u naszych sąsiadów jest teraz bezpiecznie?

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje w europie | wakacje 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy