Z Gdańska dolecisz do turystycznego raju. Startuje nowe połączenie

Z Gdańska do Dubaju. W grudniu 2024 mieszkańcy Pomorza będą mieli okazję uciec od zimy do cieszącego się ogromną popularnością wśród turystów miejsca. Połączenia czarterowe będą realizowane raz w tygodniu.

Dubaj co roku przyciąga miliony turystów
Dubaj co roku przyciąga miliony turystów123RF/PICSEL

- Coral Travel z najbliższym sezonie zimowym zainauguruje czarterowe połączenie z Gdańska do Dubaju - poinformował Port Lotniczy Gdańsk.

Bezpośrednie loty z Pomorza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą się odbywały od 20 grudnia 2024 do 28 lutego 2025 roku. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu. Do Dubaju będą latały Boeingi 737 należące do czarterowej linii Enter Air - lądowanie będzie miało miejsce na lotnisku Dubaj-Al Maktoum.

To świetna wiadomość dla osób, które będą chciały uciec przez zimą. W tym czasie w Dubaju temperatura waha się pomiędzy 26 st. Celsjusza w dzień i 22 st. Celsjusza w nocy. Słońce świeci przez ok. 9 godzin dziennie. Dla porównania: w lipcu i sierpniu temperatury wynoszą 40 st. Celsjusza w ciągu dnia, a nocą - 34 st. Celsjusze. Jeżeli nie najlepiej znosimy wysokie temperatury, wybór zdaje się być oczywisty: zwiedzanie Dubaju lepiej przenieść na grudzień.

Dubaj: co zobaczyć? Krótka lista atrakcji

Dubaj to jedno z największych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na turystów czeka tu wiele plaż, parki rekreacyjno-wypoczynkowe, nowoczesne hotele - w tym siedmiogwiazdkowy Burj Al Arab, budowle na wodzie, np. Palm Island.

Miasto znajdujące się na wybrzeżu Zatoki Perskiej ma wiele do zaoferowania, w tym widoki na nowoczesną architekturę z punktów widokowych np. Burdż Chalifa, centra handlowe czy parki rozrywki. Jedną z największych atrakcji jest Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo znajdujące się w Dubai Mall, największym na świecie centrum handlowo-rozrywkowym. Zajmuje aż trzy kondygnacje budynku, a zamieszkuje je ponad 33 tys. wodnych zwierząt. Z kolei w podwodnym zoo można zobaczyć m.in. pingwiny, krokodyle czy największą na ławicę rekinów piaskowych.  Jedna z ogromnych ścian jest częściowo ogólnodostępna dla odwiedzających Dubai Mall.

Turystyczny raj przyciąga miliony odwiedzających

Dubaj. Widok na Burdż Chalifa
Dubaj. Widok na Burdż Chalifa123RF/PICSEL

Według ostatnich danych opublikowanych przez Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju w okresie od stycznia do listopada 2023 roku Dubaj odwiedziło 15,37 mln zagranicznych turystów, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku.

To jak dotąd jedyne miasto, które przez trzy lata z rzędu zdobyło tytuł "Destynacji nr 1 na świecie" w konkursie Tripadvisor Travellers’ Choice Awards. W rankingu brano pod uwagę jakość i liczbę opinii konsumentów na temat atrakcji, hoteli i restauracji.

Dubaj trafił też na drugie miejsce w rankingu Top 100 City Destinations Index 2023 prowadzonym przez Euromonitor International. Znalazł się również w gronie dziesięciu najlepszych miast w rankingu Global Power City Index w raporcie opublikowanym przez Instytut Strategii Miejskich Mori Memorial Foundation w Japonii.

Zobacz też:

„Zbliżenia”. Dorota Kośmicka. O odkrywaniu gwiazd i recepcie na hit serialowyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}