Reklama

Zupełnie nowa strefa w Energylandii. Co w niej znajdziemy i kiedy otwarcie?

Mimo że sezon letni w Energylandii dobiegł końca, największy w Polsce park rozrywki nie zwalnia tempa. Już za kilka miesięcy dla odwiedzających udostępniona zostanie nowa, siódma strefa o nazwie Sweet Valley. Oferuje ona 10 nowych atrakcji w tym dwa rollercoastery. Na kiedy zaplanowano jej otwarcie?

W ostatnim czasie Energylandia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Obecnie na obszarze 70 hektarów parku znajdziemy 123 atrakcje przeznaczone zarówno dla fanów adrenaliny, jak i małych dzieci. To jednak nie koniec! Władze Energylandii zapowiadają otwarcie zupełnie nowej, bajkowej strefy.

Zobacz również: Tak będzie wyglądać Energylandia zimą. Co przygotowano w Winter Kingdom?

Energylandia i Strefa Sweet Valley. Słodkie doznania w krainie rozrywki 

Jak zapewniają władze parku, Sweet Valley to nie tylko kolejna atrakcja na mapie parku, a prawdziwa kraina słodkich fantazji zbudowana z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej. Nowa strefa obejmie obszar 4 hektarów i zaoferuje aż 10 nowych atrakcji, które przyciągną zarówno maluchy, jak i miłośników adrenaliny.

Reklama

Zobacz również: Szykują się zmiany w Energylandii. Na to czekają odwiedzający

Atrakcje Sweet Valley. Co przygotowano dla dzieci i dorosłych w Enrgylandii

Flagową atrakcją strefy będzie Choco Chip Creek, czyli rollercoaster w formie pociągu, który przemierzy trasę 1200 m z prędkością 55 km/h. Dostarczy on emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kolejna familijna kolejka skierowana zarówno do dzieci, jak i ich rodziców to Honey Harbour. Rozpędza się do 46 km/h na długości toru wynoszącej 254 metry. Co istotne, maluchy o wzroście 100-120 cm mogą skorzystać z atrakcji tylko w towarzystwie opiekuna. 

Sweet Valley to jednak nie tylko rollercoastery. Znajdziemy tam piękną, dwupoziomową karuzelę wiedeńską Candy Carousel, a także wiejską stodołę Crazy Barn osadzoną a obrotowej platformie. Z kolei fanów atrakcji wodnych z pewnością zainteresuje atrakcja o nazwie Bumble Boats, czyli niewielkie gondole pływające po uroczej rzece.

Bon Bon Balloon, czyli nietypowa atrakcja w formie karuzeli, "pozwoli oderwać się od ziemi i wzbić w chmury" - czytamy w komunikacie dotyczącym otwarcia nowej strefy.  Dla najmłodszych przygotowano też interaktywną karuzelę Candy Critters, stylizowaną na stare drzewo. Centralnym punktem strefy będzie zakręcona karuzela Twis’Tea, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą jednocześnie aż 60 osób. 

Zobacz również: Sprawdziłem, czy wyjazd z niemowlakiem do Energylandii ma sens. To mnie zdziwiło

Kiedy otwarcie nowej strefy w Energylandii?

Park zapowiada, że najpewniej nowa strefa Sweet Valley zostanie udostępniona dla zwiedzających jeszcze przed majówką 2024 roku, czyli niedługo po otwarciu parku wiosną. Sezon niski w Energylandii rozpoczyna się 6 kwietnia i trwa do jesieni. W międzyczasie, wraz z nastaniem wakacji rozpoczyna się sezon wysoki, podczas którego ceny biletów wstępu rosną, a w parku niekiedy możemy trafić na spore tłumy turystów. 

Jeśli chcemy więc odwiedzić nową strefę parku przed wysokim sezonem, warto zaplanować wycieczkę do Enerylandii w maju lub do połowy czerwca. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: energylandia | zator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy