Reklama

Reklama

1 stycznia 2022 - Światowy Dzień Kaca: Jak zrobić pieprzówkę?

Już za chwilę pożegnamy stary rok, bawiąc się hucznie na sylwestrowych imprezach w całym kraju. 1 stycznia 2022 świętować będziemy nie tylko Nowy Rok, ale także Światowy Dzień Kaca. Co warto o nim wiedzieć?

1 stycznia 2022 roku świętujemy Światowy Dzień Kaca. Geneza tego zabawnego święta jest dość prosta - dzień wcześniej hucznie witaliśmy nowy, 2022 rok! Z pewnością spodziewać możemy się więc kaca...

Kac to po prostu złe samopoczucie, wynikające ze spożycia nadmiernej ilości alkoholu lub mieszania ze sobą różnego rodzaju wysokoprocentowych trunków. Najczęstsze symptomy kaca to ból głowy, nudności, brak energii i apetytu, wymioty, osłabienie organizmu, zawroty głowy, biegunka oraz ogólne rozbicie i rozdrażnienie. 

Oczywiście w dzień imprezy nic nie zapowiada tragedii. Gdy kończymy zakrapianą noc i kładziemy się do łóżka, często zasypiamy jak niemowlęta. Dramat zaczyna się zaraz z rana, gdy budzi nas tępy ból głowy, biegunka i naprawdę złe samopoczucie. Jak poradzić sobie z kacem?

Reklama

Skuteczne sposoby na kaca:

Gdy już dopadły nas nieprzyjemne symptomy kaca, jedyne, co możemy zrobić to lekko je złagodzić. Pierwszym krokiem powinno być mocne i regularne nawadnianie organizmu takimi płynami jak sok z kapusty, żurek lub kapuśniak, bogate w witaminę C soki owocowe, woda kokosowa, sok pomidorowy, maślanka i napoje izotoniczne. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na kaca jest także pieprzówka, czyli nalewka pieprzowa. 

Pieprzówka ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości - działa odchudzająco, odmładzająco, ułatwia trawienie, działa przeciwgrzybiczo i odkażająco, a także łagodzi przeziębienie. Pieprzówka to także skuteczny, znany od dawna sposób na kaca - zapamiętajcie ten przepis! 

Przepis na pieprzówkę

- 20 ziaren pieprzu czarnego

- 10 ziaren ziela angielskiego

- 700 ml czystej wódki

Sposób przygotowania:

Do butelki z wódką wsyp ziarna pieprzu i ziele angielskie. Szczelnie zamknij butelkę. Po tygodniu nalewka jest już dobra do użycia, ale przez cały czas można ją trzymać z ziarnami. Pij po 20 kropli w łyżce stołowej przegotowanej wody.

Przed imprezą sylwestrową warto wiedzieć, że najnowsze badania potwierdziły, iż picie czystej wódki rzadziej kończy się ciężkim kacem niż jest mniej niż spożywanie whisky, kolorowych drinków, a nawet czerwonego wina! Jeśli więc będziesz pić z głową i zrezygnujesz z mieszania drinków, pieprzówka nie powinna być ci potrzebna!

***
Zobacz również:

Dyspensa w Sylwestra 2021: Co warto wiedzieć?

Co zrobić, by choinka nie gubiła igieł?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama