Reklama

Reklama

4 chwile, w których karta kredytowa ci pomoże

Karty kredytowe potrafią nam pomóc w trudnych sytuacjach, gdy zabraknie nam gotówki, potrzebujemy nagle dużej kwoty itd. Oto 4 sytuacje, w których karta kredytowa może ci pomóc.

1. Gdy koszty leczenia cię przerosły

Jeżeli wyjeżdżasz za granicę, zabierz ze sobą karty kredytowe (np. Citi Simplicity, Premier Miles), które mogą uratować cię, jeżeli będziesz potrzebował pomocy medycznej, a nie wykupisz uprzednio ubezpieczenia. Niestety wielu turystów tak robi, że wyjeżdża i nie kupuje ubezpieczenia, uznając, że nic im nie będzie. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Za granicą, jeżeli nie mamy ubezpieczenia grożą nam bardzo duże wydatki. Sama konsultacja, wykonanie podstawowych testów mogą być drogie, ale jeżeli będziemy musieli skorzystać z bardziej zaawansowanych zabiegów, transportu medycznego itp., to koszty mogą kilkakrotnie przerosnąć cenę naszych wakacji. Karty kredytowe mogą nam pozwolić spokojnie wrócić do kraju, jeżeli zapłacimy za ich pomocą.

Reklama

2. Gdy nie masz za co wrócić

Niektórzy wyjeżdżając na wakacje kupują jedynie bilet w 1 stronę, uznając, że wrócą, kiedy zechcą. Często okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, gdyż bilety lotnicze drożeją bliżej terminu odlotu. Ich cena w terminie, który nas interesuje może być dużo wyższa niż nasze oszczędności. Wtedy karta kredytowa może uratować twój spokojny powrót do domu. 

3. Gdy nagle potrzebujesz ekstra gotówki

Sytuacji, w których nagle potrzebujesz pieniędzy, których nie ma na twoim koncie jest wiele – spóźniłeś się na samolot, musisz zrobić szybki remont, kupić ważny sprzęt do pracy, potrzebujesz ważnych badań dla dziecka itd. To są sytuacje, w kutych karta kredytowa dosłownie ratuje nam życie. Nawet, jeżeli nie chcesz z niej korzystać w każdym miesiącu, bo nie lubisz się zadłużać, nawet bez odsetek, warto zobaczyć, które karty kredytowe byłyby tanie w utrzymaniu bez przeprowadzania transakcji. Czasem koszt za posiadanie karty to zaledwie kilka złotych. To niewielka gotówka, w porównaniu z tym, że pieniądze z karty mogą nam kiedyś szybko pomóc.

4. Gdy chcesz zaszaleć w sklepie

Czas wyprzedaży to dobry czas na zrobienie wielu zakupów po niższych cenach. Można wtedy kupować produkty dużo tańsze, nawet o 80 proc. Jeżeli masz dzieci, to wiesz jak szybko rosną – kup im zimowe ubrania na następny sezon, zakup tańszą od dawna upragnioną zmywarkę, i wiele, wiele innych rzeczy. W okresie wyprzedaży najbardziej się opłaca kupować, by oszczędzać. Jednak duży wydatek na raz może być dla nas obciążający, dlatego karty kredytowe to dobre rozwiązanie na zakupowe szaleństwa. Czas bezodestkowy jest na tyle długi, że możesz nie zapłacić nic więcej ponad to, co wyniosły twoje zakupy. Jeżeli zechcesz płacić mniej, wystarczy spłacanie co miesiąc kwoty minimalnej.


materiał zewnętrzny
Dowiedz się więcej na temat: karta kredytowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje