5 sposobów na to, jak przygotować się na świąteczne wydatki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami – dzieli nas już od nich niewiele ponad miesiąc. A to oznacza, że dobrze już teraz zacząć myśleć o świątecznych wydatkach, bo te mogą zrujnować stan naszego konta. Tym bardziej, że z roku na rok wydajemy na ten cel coraz więcej. Jak poradzić sobie ze świątecznymi wydatkami? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów!

Dostępne są już pierwsze badania szacujące, ile przeciętna polska rodzina wyda na organizację tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Na podstawie badań szacuje się, że będzie to koszt rzędu 1700 złotych. W porównaniu do ubiegłego roku jest to aż o ponad 500 złotych więcej, dlatego może być trudno udźwignąć taki wydatek. Jak sobie z nim poradzić? Przedstawiamy sprawdzone sposoby! 

1. Zacznij wcześniej gromadzić świąteczne prezenty

Prezenty bardzo często stanowią zdecydowaną większość świątecznych wydatków. Dlatego z pewnością dobrym pomysłem będzie ich wcześniejszy zakup. W grudniu domowy budżet będzie obciążony kosztami związanymi z organizacją świąt - przede wszystkim z przygotowaniem tradycyjnych 12 dań na wigilijny stół. Dlatego kwestią prezentów dobrze się zająć już w listopadzie - wówczas rozłożymy wydatki na dwa miesiące, co będzie zdecydowanie łatwiejsze do udźwignięcia.  

2. Szukaj prezentów w Black Friday i Cyber Monday

Już sam fakt wcześniejszego zakupu Bożonarodzeniowych prezentów jest dobrym pomysłem na zachowanie równowagi w naszym domowym budżecie. A jeszcze lepszym może się okazać upolowanie prezentów w zbliżający się Black Friday i następujący po nim Cyber Monday - w te dni będziemy mieli zdecydowanie większe szanse na upolowanie naprawdę dobrej okazji cenowej. Promocje w czarny piątek najczęściej możemy znaleźć w zdecydowanej większości sklepów, zwłaszcza tych z asortymentem RTV/AGD. Jeżeli więc właśnie takich prezentów szukasz, to 29 listopada zachowaj szczególną czujność.  

3. Wcześniej dokładnie zaplanuj wszystkie potrawy

Jak zachować zdrowy rozsądek podczas zakupów na Wigilijny stół? Z pewnością pomoże Ci w tym wcześniejsze zaplanowanie tego, co się na nim znajdzie. Dzięki temu będziesz w stanie sporządzić szczegółową listę zakupów spożywczych. A to pomoże Ci nie tylko w sprawnym poruszaniu się po sklepie, ale również zminimalizuje ryzyko tego, że do Twojego koszyka wpadną produkty, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Skrupulatne trzymanie się listy sprawi też, że wykorzystasz wszystko, co kupiłeś i nic nie trafi do kosza. W końcu chomikowanie "na potem" nie zawsze jest taktyką zakupową, która się sprawdza. 

4. W razie naglącej potrzeby skorzystaj z szybkiej pożyczki internetowej

Jeżeli okaże się, że mimo starannego planowania świątecznego budżetu nieco Cię on przerośnie, to nie bój się sięgnąć po dodatkowe wsparcie finansowe. W końcu fakt, że musisz przygotować się do świąt nie zwalnia z tego, że normalnie musisz przeżyć ten miesiąc - jak każdy inny. Wydatki związane ze zbliżającymi się świętami to wydatki dodatkowe, a na te nie zawsze mamy miejsce w naszym domowym budżecie. 

Dlatego pomocna może się okazać szybka pożyczka online. Korzystając z takiej oferty możesz szybko pozyskać dodatkową gotówkę, z której bardzo często jeszcze tego samego dnia będziesz mógł skorzystać. Warto nadmienić, że w przypadku firm pożyczkowych pierwsza pożyczka jest darmowa, więc pozyskanie dodatkowych pieniędzy na świąteczne wydatki nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi wydatkami. Dodatkowo korzystając z oferty SMART pożyczka możesz wziąć udział w konkursie i wygrać e-kartę podarunkową do Empik.com! Wystarczy, że weźmiesz pożyczkę w okresie od 20.11.2019 roku do 23.12.2019 roku, wypełnisz prosty formularz rejestracyjny i złożysz firmie świąteczne życzenia, a następnie spłacisz pożyczkę w terminie. Codziennie od 01.12.2019 zostanie wylosowanych 5 nagród, więc zdecydowanie warto powalczyć o jedną z nich.  

5. Zaplanuj święta wspólnie z bliskimi

Dobrym pomysłem na świąteczne oszczędności jest również organizacja Wigilii w większym gronie. Zorientuj się, kto spośród najbliższych Ci osób - rodziny lub przyjaciół - chce zasiąść do kolacji po Pierwszej Gwiazdce razem z Tobą. Dzięki temu nie będziesz zmuszony przygotować wszystkich 12 potraw samodzielnie, bo część z nich zostanie przyniesiona przez gości. To nie tylko sposób na to, żeby zaoszczędzić na zakupach. W ten sposób masz możliwość poznać nowe smaki - bo chociaż to, co znajduje się na Wigilijnym stole dyktuje nam tradycja, to sposoby przygotowywania tych dań często bywają różne.  

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje