8 sprytnych wskazówek na uporządkowanie sypialni

Sypialnia jest zwykle miejscem, w którym relaksujemy się. Niestety pokój ten może bardzo łatwo stać się brudny i nieuporządkowany. Mając to na uwadze przygotowaliśmy dla was kilka dobrych wskazówek pomagających nam tak uporządkować sypialnię, by stała się wymarzonym miejscem do relaksu po całym dniu intensywnej pracy.

sypialnia
sypialnia© Photogenica

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem

szuflady pod łóżkiem
© Photogenica

Jest to bardzo cenna przestrzeń, o której nie należy zapominać. Wykorzystaj ją do przechowywania dużych przedmiotów lub pokaźnej kolekcji butów. Do przechowywania niewielkich przedmiotów można kupić specjalne szuflady na kółkach lub wykorzystać stare części szafy.

Walcz z kurzem przy pomocy suszarki do włosów

Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli posiadasz wiele delikatnych kloszy i ozdób. Użyj suszarki do włosów aby delikatnie zdmuchnąć kurz z ich powierzchni. Dzięki tej metodzie na pewno nie uszkodzisz żadnego delikatnego elementu.

Często pierz pościel

pranie pościeli
© Photogenica

Dbaj o czystość pościeli pierz ją raz w tygodniu. Pomoże to nam pozbyć się komórek skóry i wilgoci, która gromadzi się na niej podczas snu. Możesz również kupić pokrowiec na materac, aby utrzymać go w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

Uniwersalne meble

Zadbaj o to aby twoje meble spełniały więcej niż tylko jedną funkcję. Podnóżek przy naszych łóżkach może być wykorzystany do przechowywania przedmiotów lub jako krzesło albo nawet stolik.

Zadbaj o logiczne uporządkowanie przestrzeni

Umieścić przedmioty, których prawie nigdy nie używasz w jakimś trudno dostępnym miejscu. Natomiast do rzeczy, które przydają ci się bardzo często powinien być zapewniony łatwy dostęp. Taka strategia pomoże ci zachować harmonię w swojej sypialni.

Pomyśl nad zmianą mebli

skrzynia w sypialni
© Photogenica

Niektóre szafki mają bardzo wąskie półki, na których zmieścisz najwyżej kilka książek. Mały stolik pośrodku pokoju też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chyba najwyższy czas rozważyć inne opcje np. takie jak mała skrzynia. To rozwiązanie da nam więcej miejsca do przechowywania przedmiotów i pomoże uporządkować naszą sypialnię.

Troszcz się o płaskie powierzchnie

Postaraj się, aby wszystkie płaskie powierzchnie w twojej sypialni były jak najmniej zagracone. Warto pozbyć się np. rzadko wykorzystywanych produktów kosmetycznych i starych, dawno już przeczytanych czasopism. Poświęć każdy ranek na usuwanie zbędnych przedmiotów z twojej sypialni.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas