Co trzeba wiedzieć o magicznej gąbce?
Niekiedy zgromadzony brud i osad są tak oporny, że wszystkie dostępne metody zawodzą. Wtedy wiele osób szuka magicznych sposobów, aby doczyścić mieszkanie na błysk! Wtedy ratunkiem może być nic innego, jak magiczna gąbka! Wykonana z pianki melaminowej nowinka zrewolucjonizowała gospodarstwa domowe na całym świecie i bez problemu dostępna jest również w Polsce. Sprawdź, co można wyczyścić magiczną gąbką i jak ją zastosować!
Czym jest magiczna gąbka?
Magiczna gąbka wyprodukowana jest z pianki melaminowej, która - tak jak jej tradycyjna kuzynka - chłonie wodę, ale jest mniej trwała. Pod wpływem nacisku kruszy się i odkształca, co w żadnym wypadku nie jest jej wadą. Dzięki takiemu zastosowaniu zachowuje się jak znana ze szkolnych lat gumka do mazania. To właśnie dzięki magicznej gąbce można w łatwy sposób pozbyć się zabrudzeń na rzeczach, które dawno spisaliśmy na straty. Co ciekawe, używając magicznej gąbki nie trzeba posiłkować się detergentami - wystarczy jedynie odrobina wody.
Czym jest magiczna gąbka?
Magiczna gąbka jest produktem bardzo wszechstronnym. Z łatwością można pozbyć się za jej pomocą brudu na ścianach czy drzwiach, ale także wszędzie tam, gdzie zabrudzenia i osady są bardzo stare. Magiczna gąbka doczyści parapety, rzeczy wykonane z plastiku i gumy, ale jest również niezawodna w kuchni i łazience. Pomoże przywrócić dawny blask fugom, kabinom prysznicowym, przypalenia na ruszcie czy piekarniku, a także stare zaschnięte i tłuste plamy.
Jak stosować magiczną gąbkę?
Stosowanie magicznej gąbki jest banalne i nie ma problemu z jej użyciem. Wystarczy ją namoczyć i delikatnie odcisnąć nadmiar wody. Jednak trzeba uważać, aby nie zgniatać jej za mocno, ponieważ wtedy szybko się wykruszy. Jeśli chcemy wyczyścić zabrudzenia za pomocą magicznej gąbki, wystarczy delikatnie przecierać nią odpowiednie powierzchni i gotowe.
Czego nie myć magiczną gąbką?
Choć magiczna gąbka wydaje rzeczą, dzięki której można wyczyścić wiele rzeczy, należy pamiętać, że niektóre powierzchnie może zniszczyć. Przede wszystkim trzeba się wystrzegać powierzchni delikatnych, takich jak skóra (również sztuczna), a także ubrania czy tapicerka. Należy pamiętać, żeby nie stosować jej do mycia ciała, ponieważ pocieranie może wywołać bolesne podrażnienia.
Zobacz także:
Jak prać maseczkę?