Reklama

Reklama

Co zrobić, aby znicze dłużej się paliły? Przydatne triki!

Choć wybierając znicze na groby bliskich, najczęściej kierujemy się ich wyglądem oraz ceną, powinniśmy również zwracać uwagę na trwałość. Oto co należy brać pod uwagę, wybierając znicze i, jak ochronić je przed deszczem czy śniegiem? Dzięki temu będą paliły się dłużej!

Co zrobić, aby znicze dłużej się paliły? Tak przedłużysz ich trwałość!

1. Uważaj przy kupowaniu. 

Po pierwsze, wielkość w przypadku zniczy ma znaczenie. Jeśli zależy nam, aby długo się paliły, wybierzmy takie z większym wsadem, jednak pamiętając o tym, aby knot nie był zbyć gruby, ponieważ to przyspiesza wypalanie się wosku. 

Choć znicze z wymiennym wkładem zazwyczaj kuszą niską ceną i są bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż można je wykorzystywać wielokrotnie, najczęściej palą się krócej niż te zalewane. 

Wybierając jednorazowe znicze, trzeba jednak brać pod uwagę to, że powinny być wypełnione parafiną w całości, a nie na przykład do jednej trzeciej czy połowy. Wtedy ich trwałość będzie najlepsza.

Reklama

2. Przytnij knot

Do długości nie większej niż centrymetr. Wtedy wypalanie będzie wolniejsze, a ścianki znicza nie ulegną przegrzaniu. 

3. Zadbaj o to, by powierzchnia wkładu była równa

Też masz wrażenie, że znicze zawsze wypalają się nierównomiernie? 

To dlatego, że powierzchnia wosku często jest nierówna. Najlepiej, aby była płaska. Wtedy wkład nie wypali się jedynie w środku.

Jak ochronić znicze przed deszczem?

Pogoda lubi płatać nam figla, więc jeśli chcesz uchronić swoje znicze przed deszczem, wybierz takie, które mają odpowiednią przykrywkę. 

Najlepiej w trudnych warunkach sprawdzą się modele metalowe, ceramiczne lub szklane, które są cięższe, ale też trwalsze. Deszcz zazwyczaj im nie straszny i nie zdmuchnie ich byle podmuch wiatru. 

Czytaj również: 

Dlaczego w kluskach śląskich trzeba robić dziurki? 

Równowaga w życiu, czyli co się składa na dobrostan

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje