Reklama

Co zrobić z wyczesaną sierścią psa lub kota?

Wraz ze wzrostem temperatury psy i koty zaczynają gubić sierść. Część zbędnego futerka pozostawiają na kanapach, dywanach i ludzkich ubraniach, część zaś wyczesywana jest podczas codziennej pielęgnacji zwierzaka. Ta ostatnia zwykle ląduje w koszu. Niesłusznie. Jak się okazuje, istnieją sposoby na „recykling” sierści.

Na pytanie "Co zrobić z wyczesaną sierścią psa lub kota" internet, ta kopalnia mniej i bardziej praktycznych pomysłów, przynosi dość zaskakującą odpowiedź. Jest nią historia japońskiego fotografa, Ryo Yamazaki.

Co zrobić z sierścią psa lub kota: Może czapeczka?

Artysta jest opiekunem sympatycznego mruczka, który - jak każdy mruczek, zostawia za sobą w mieszkaniu kłaczki sierści. Pewnego dnia Yamazaki znalazł na podłodze kłębek, przypominający kształtem małą czapeczkę. I tak narodził się pomysł na zabawny artystyczny projekt, którego efekty można zobaczyć na intsgramowym koncie "rojiman".

Dzierganie czapek i kapeluszy nie jest najłatwiejszym sposobem na wykorzystanie kociej sierści. Nie wszystkie mruczki lubią też paradować w nakryciach głowy. Dlatego polecamy inny, nieco bardziej uniwersalny pomysły na to, co zrobić z wyczesaną sierścią kota lub psa.

Reklama

Co zrobić z sierścią psa lub kota: Oddaj ją... ptakom

Choć między psami, kotami i ptakami panują raczej napięte stosunki, te ostatnie na pewno ucieszą się z ofiarowanej im sierści czworonogów. Miękkie kępki futra przydadzą im się bowiem do budowania gniazd.

W jaki sposób udostępnić ptakom sierść kota lub psa? Nic prostszego. Kłębek wyczesanej sierści wystarczy położyć na tarasie lub balkonie można też przypiąć ją spinaczem do sznurka na pranie.  Ptaki będą już wiedziały, co robić. 

Zobacz również:

Pięć rzeczy, które sprawią, że twój kot będzie naprawdę szczęśliwy

Kot na dworze. Jak zapewnić mu bezpieczeństwo?

Rasy kotów, którym lepiej nie nadepnąć na ogon

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzęta domowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama