Reklama

Reklama

Czego lepiej nie jeść na śniadanie?

Uznaje się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Warto więc zwracać uwagę na produkty, które wybieramy. Czego zatem rano należy unikać?

Czego nie jeść na śniadanie?

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko dzieci, ale także dorośli chętnie sięgają po płatki śniadaniowe. Zazwyczaj zawierają bardzo dużą ilość cukru i zdecydowanie nie powinny ich jeść osoby, które próbują zrzucić zbędne kilogramy. W zamian można wybrać płatki owsiane.

Decydując się na owsiankę na śniadanie, warto zrobić ją w tradycyjny sposób i dobrać do niej ulubione dodatki, a nie sięgać po owsianki typu instant, które są gotowe po zalaniu wrzątkiem. 

Ta, którą przygotujemy sami, będzie zdecydowanie bardziej wartościowa. Ponadto nie najlepszym rozwiązaniem będzie zjedzenie pizzy, której nie dokończyliśmy na kolację. 

Okazuje się, że jedzenie wędliny na śniadanie również nie jest dobrym pomysłem. Zbyt duża ilość mogłaby się przyczynić m.in. do podwyższenia poziomu cholesterolu. 

Reklama

Zamiast po kanapkę z szynką można sięgnąć po jajka, które są bogate w witaminy A, D, E i K. Na śniadanie warto wybrać również inną bombę witaminową, czyli owocowe smoothie.

Grzanki z dżemem również nie są dobrym wyborem. Głównie przez to, że zawiera on sporą ilość cukru. Jeśli jednak nie chcemy z niego zrezygnować, to lepszą opcją będzie sięgnięcie po domowy dżem. 

Zdecydowanie do śniadania nie powinno się pić słodzonych i gazowanych napoi. Wiele osób wybiera kawę lub herbatę z cukrem. W takiej sytuacji lepiej sięgnąć po miód.


Czytaj więcej:

Kontrowersyjna dieta Dukana. Stosować miała ją nawet księżna Kate!

Post Daniela. Oczyszczanie z toksyn i redukcja masy ciała

Gorzkie emocje przełykamy z cukrem

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje