Reklama

Reklama

Do czego służy otwór w uchwycie patelni?

Sprzęty, których używamy na co dzień skrywają czasem w sobie elementy, o których przeznaczeniu nie mamy pojęcia. Każdy wie, że w rączce rondli i części patelni znajdują się okrągłe otwory. Ale po co?

To, co wydaje nam się drobną fanaberią projektantów przedmiotów codziennego użytku albo wątpliwej jakości ozdobą, może okazać się całkiem pragmatycznym dodatkiem, który ułatwia życie. 

W przypadku sprzętów kuchennych nie zastanawiamy się raczej nad tym, do czego mogą służyć ich poszczególne części. Poza tym, że ich najważniejszym zadaniem jest przygotowanie posiłków, rzecz jasna.

Jedną z takich mini zagadek w naszej kuchni jest tajemniczy otwór w uchwycie rondla czy patelni. 

Większość ludzi zapytana o jego przeznaczenie, po chwili zastanowienia, odpowie pewnie, że chodzi o zawieszanie przedmiotu na haczyku tak, aby wygodniej go przechowywać. Niekoniecznie. 

Reklama

Chodzi o... przytrzymanie łyżki. Ot, cała zagadka. 

Już dobrych parę lat temu ktoś pomyślał o tym, że w czasie pomiędzy mieszaniem czegokolwiek drewniana łyżka, której w tym celu używamy, staje się problemem. 

Zamiast więc szukać gorączkowo miejsca, w którym moglibyśmy położyć przedmiot ubrudzony tłuszczem lub sosem, możemy po prostu umieścić go w otworze uchwytu.

Przeczytaj także:

Jak dobrać patelnię i odpowiednio ją czyścić?

Przepis: Szwajcarska patelnia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: patelnia | rondelek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje