Reklama

Dodaj rano do kawy zamiast mleka. Odchudzi i pomoże pozbyć się boczków

Była już kawa z masłem lub kawa z cytryną. Jak widać, napój ten można pić nie tylko z dodatkiem mleka. Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden świetny dodatek, który pomoże uporać się niektórym ze zbędnymi kilogramami.

Czy kawa jest zdrowa? Tak, jeżeli nie dodamy do niej mleka i cukru!

Są osoby, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki lub kubka kawy. Jednak taka z dodatkiem mleka oraz cukru może przynieść więcej szkody, niż pożytku. 

Łatwo jednak można zamienić ten rytuał w coś pożytecznego, zdrowego, a w dodatku w coś, co pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy. Sama w sobie kawa jest produktem, z którego nasz organizm może czerpać wiele dobrego. 

Kawa może ograniczyć ryzyko wystąpienia niewydolności serca, zawału, wspomaga krążenie, a także zawiera cenne antyoksydanty. Dodanie do niej mleka może jednak wywołać wzdęcia i inne problemy gastryczne. Cukier również tylko działa na niekorzyść wypijanej kawy. 

Reklama

Jednak gdy zamiast mleka i cukru zdecydujemy się na inny dodatek, to możemy wiele zyskać, potęgując prozdrowotne właściwości kawy. 

Czytaj również: Dodaj do kawy łyżkę "płynnego złota". Zaskoczy cię szybkimi efektami

Olej kokosowy doskonałym dodatkiem do kawy?

Olej kokosowy, zaraz po maśle, staje się coraz bardziej popularnym dodatkiem do kawy. To, co czyni olej kokosowy wyjątkowym, to rodzaj zawartych w nim tłuszczów nasyconych. Można odnieść wrażenie, że tłuszcze nie są dobre dla zdrowia, ale nie zawsze tak jest. Te znajdujące się w oleju kokosowym mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kawa z tłuszczem to nic nowego, jednak bardziej od oleju kokosowego popularne jest masło. 

Dlaczego warto jednak spróbować i oleju? Ma on działanie:

  • antybakteryjne
  • przeciwzapalne
  • przeciwwirusowe
  • przeciwgrzybicze

Dodatkowo olej kokosowy działa podobnie jak masło w kawie - pomaga zrzucić zbędne kilogramy, przy jednoczesnym ograniczeniu w diecie węglowodanów. 

Jeżeli więc ktoś zmaga się z nadwagą i pragnie zrzucić kilka kilogramów, to może zacząć dzień od kubka kawy z olejem kokosowym

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kawa | olejek kokosowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama