Domowe sposoby na elektryzujące się ubrania

Domowe sposoby na elektryzujące się ubrania, sprawią, że twoja odzież przestanie przyciągać włosy, sierść, nitki i paprochy. Nigdy więcej podczas zdejmowania swetra nie poczujesz, jak po twojej skórze przebiega prąd. A spódnica przestanie nieładnie przylegać do rajstop. Poznaj proste domowe sposoby na elektryzujące się ubrania.

Domowe sposoby na elektryzujące się ubrania
Domowe sposoby na elektryzujące się ubrania123RF/PICSEL


Chusteczki do zmiękczania tkanin

Sposobem na elektryzujące się rajstopy, które przyciągają spódnicę i sprawiają, że nieładnie się układa, są chusteczki do zmiękczania tkanin. Wystarczy, że zwilżysz chusteczkę wodą i potrzesz nią rajstopy.

Szklanka octu

Ocet — sposób na elektryzujące się ubrania
Ocet — sposób na elektryzujące się ubrania123RF/PICSEL

Omawiając domowe sposoby na elektryzujące się ubrania trudno nie wspomnieć o occie. Wystarczy dodać jego szklankę do ostatniego płukania, a zapomnisz o naelektryzowanych swetrach, spódnicach i innych częściach garderoby. Zaletą stosowania tej metody, jest także fakt, że ubrania po octowej płukance będą miękkie. Ocet dodany do prania pomoże też pozbyć się z ciuchów charakterystycznego zapachu second-handów.

Nawilżacz powietrza i kwiaty

Jedną z przyczyn elektryzowania się ubrań jest suche powietrze, które pojawia się w mieszkaniach w sezonie grzewczym. Aby zapobiec temu zjawisku, możesz zawiesić na grzejniku pojemnik z wodą lub skorzystać z elektronicznego nawilżacza.

Fikusy oraz storczyki to inny naturalny sposób na elektryzujące się ubrania. Rośliny te sprzyjają normalizacji powietrza w pomieszczeniach, toteż dzięki nim wyeliminujesz suche powietrze. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla ubrań, ale także dla Twojego zdrowia.

Lakier do włosów

Lakier do włosów pomoże na elektryzowanie się ubrań
Lakier do włosów pomoże na elektryzowanie się ubrań123RF/PICSEL

Sposób na elektryzujące się ubrania, które już masz na sobie, to lakier do włosów. Spryskaj nim ubrania z pewnej odległości, aby warstwa pozostała niewidoczna. Dzięki niej sprawisz, że ładunki elektryczne nie będą przywierały do ubrań. Unikniesz tym samym uczucia porażenia prądem podczas zdejmowania odzieży oraz przylegania do niej drobin kurzu.

Zobacz też:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas