Domowy nawóz za grosze. Kwitnące rośliny znów wystrzelą

Nadal pokutuje przekonanie, że kwitnące rośliny są trudne w uprawie. Choć już dawno się z tym mitem część osób rozprawiła, to jednak trzeba wiedzieć, że one nie są całkowicie. Jeśli chcemy, aby nasze pelargonie, surfinie, storczyki i begonie przepięknie się prezentowały, potrzebują od czasu do czasu nawożenia. Oczywiście, polecamy sięgnięcia po domowe preparaty wzmacniające: nawóz z liści laurowych nada się idealnie.

Nawóz z liści laurowych podreperuje kondycję moich domowych roślin
Nawóz z liści laurowych podreperuje kondycję moich domowych roślin123RF/PICSEL

Liście laurowe: Nie tylko w kuchni

Liście laurowe są praktycznie niezbędne w każdej kuchni, ale już od pewnego czasu przestaliśmy traktować je jako esencjonalny dodatek do przygotowywanych dań. Przyprawa ta doskonale sprawdza się w domowych porządkach, a także wiemy już, że szybko rozprawia się z molami plądrującymi naszą spiżarnię. Okazuje się, że liście laurowe mogą być z powodzeniem stosowane jako nawóz. Szczególnie jest przydatny do wszystkich egzemplarzy kwitnących, ponieważ przedłuży ich kwitnienie oraz wzmocni kondycję, która jest nadwyrężona upałami.

Jak dbać o storczyki w domu?Interia DIY

Jak zrobić nawóz z liści laurowych?

Przygotowania nawozu z liści laurowych jest banalne i nie sprawi nikomu większych problemów. Co więcej, można go wykonać na co najmniej dwa sposoby.

  • Kilka liści należy umieścić w słoiku i zalać wodą. Później trzeba poczekać, aż mieszanka ściemnieje: wtedy jest gotowa do podlewania roślin.
  • Liście laurowe można także zalać wodą i zblendować: w takiej formie nawóz jest gotowy od razu do użycia.

Nawóz z liści laurowych: Które rośliny najlepiej zasilać?

Nawóz z liści laurowych polecany jest do wszystkich roślin, ale z najbardziej polecany jest tym, które intensywnie kwitną. Do nich zaliczają się paprocie, surfinie oraz begonie, a także storczyki, które obecne są w naszych domach przez cały rok. Jak często podlewać rośliny otrzymanym w ten sposób nawozem z liści laurowych? Wystarczy niewielka ilość raz w miesiącu, by szybko zauważyć różnicę.

Polecamy:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas