Reklama

Hit na zmarszczki za parę złotych. Działa niczym drogi krem

Przyzwyczaiłyśmy się, że kremy potrafią kosztować majątek. Jednak drogi wcale nie musi oznaczać skuteczny. I odwrotnie – krem, który rzeczywiście redukuje zmarszczki, nie musi kosztować kilkaset złotych. Okazuje się, że naprawdę skuteczne narzędzie do walki ze starzeniem się skóry może być wydatkiem rzędu kilkunastu złotych.

Partnerem publikacji jest Unia - Zakłady Farmaceutyczne

Cera dojrzała, ze względu na naturalne procesy starzenia się skóry, narażona jest na utratę jędrności, elastyczności oraz zwiększenie widoczności zmarszczek. Sojusznikiem może okazać się niepozorna witamina F, po którą do tej pory sięgały głównie mamy stosujące produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. Okazuje się jednak, że sprawdzi się, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne jak i dojrzała. Czym jest witamina F i jakie ma działanie?

Maść na bazie tłuszczów

Witamina F, znana również jako mieszanka Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) takich jak kwas omega-3 i kwas omega-6, może wspomagać łagodzenie stanów zapalnych skóry. Wykazuje działanie natłuszczające, dlatego do tej pory szeroko stosowana była do pielęgnacji delikatnej dziecięcej skóry, a także - wspomagająco - do leczenia łuszczycy. Okazuje się jednak, że powinny po nią sięgać kobiety, gdy zauważą pierwsze zmarszczki mimiczne, ale także posiadaczki cery dojrzałej, gdyż przyda się w walce z oznakami starzenia się skóry.

Reklama

Jak działa na skórę witamina F?

Regularne stosowanie witaminy F pomaga utrzymać warstwę lipidową na powierzchni skóry, zapewniając jej lepszą ochronę przed negatywnymi wpływami otoczenia, jak promieniowanie UV i zanieczyszczenia powietrza. Może przyczyniać się także do redukcji stanów zapalnych, na które podatna jest skóra dojrzała. Podrażnienia i zaczerwienienia skóry mogą ulec złagodzeniu. Dodatkowo witamina F ma udział w regeneracji - może wspomagać i przyspieszać proces odbudowy tkanek.

Co więcej, mieszanka Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych wzmacnia barierę naskórkową. Wraz z wiekiem ta naturalna bariera skóry osłabia się, prowadząc do utraty wilgoci. Witamina F wpływa na jej odbudowę i wzmocnienie, co przekłada się na poprawę nawilżenia skóry. Dodatkowo działa ona jak emolient - przenika głęboko w skórę, zatrzymując w niej wilgoć, dzięki czemu zapobiega przesuszeniu cery. I co najważniejsze, witamina F w efekcie działania nawilżającego i regenerującego, może przyczyniać się do zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek.

Instrukcja aplikacji kremu

Zatem regularna aplikacja maści z witaminą F, może przynieść skórze wiele korzyści. Zaleca się stosować ją 2 do 3 razy w tygodniu, wieczorem, 20 minut przed położeniem się do łóżka, by umożliwić skórze wchłonięcie cennych składników i uniknąć zabrudzenia pościeli. Przed nałożeniem ważne jest jednak dokładne oczyszczenie i osuszenie skóry. Tak przygotowana cera będzie idealnie chłonąć zwarte w kremie składniki.

Sojusznicy witaminy F

W przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do podrażnień, by przyspieszyć proces gojenia się ran, warto sięgnąć po kremy lub maści zawierające nie tylko witaminę F, ale także pantenol i allantoinę. Te składniki działają synergicznie, czyli wzajemnie wzmacniają swoje działanie, w trosce o nawilżenie, łagodzenie i poprawę stanu skóry.

Podsumowując, witamina F może stanowić rozwiązanie, gdy zauważymy pierwsze zmarszczki mimiczne czy tzw. "kurze łapki", a także, gdy jesteśmy osobami z cerą dojrzałą. Do tego można ją dostać w przystępnej cenie. Jej właściwości nawilżające, regenerujące i ochronne czynią z niej składnik codziennej pielęgnacji, a jej efektywność potwierdzają badania naukowe. Pamiętajmy jednak, że choć maść z witaminą F oferuje wiele korzyści dla skóry dojrzałej i może być rozwiązaniem wielu skórnych problemów, to zawsze warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji skóry przed wprowadzeniem nowych produktów do codziennej rutyny. Każda skóra jest wyjątkowa, więc dostosowanie pielęgnacji do indywidualnych potrzeb jest kluczowe.

Partnerem publikacji jest Unia - Zakłady Farmaceutyczne

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy