Reklama

Reklama

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Mogą ci służyć długie lata. Jest jednak jeden warunek: powinnaś o nie odpowiednio dbać. Podstawową sprawą jest czyszczenie. Gdy tego nie robimy regularnie, zbierają się na nich bakterie, które mogą pogorszyć stan naszej cery.

Codzienne mycie jest więc koniecznością w przypadku pędzli do podkładu, korektora, eyelinera i szminki do ust. Pędzle, którymi aplikujemy kosmetyki pudrowe (puder, róż, bronzer) warto czyścić raz w tygodniu.

Najlepiej pędzle myć w kąpieli. Nalej do miseczki trochę ciepłej wody (nie wrzątku). Na rękę wylej odrobinę delikatnego szamponu. Zanurz pędzel w miseczce włosiem na dół w taki sposób, aby nie zamoczyć trzonka (bo się rozklei).

Wyjmij i zacznij „głaskać” pędzel dłonią z szamponem ruchem od góry w dół. Potem delikatnie wypłucz włosie w miseczce. Wyciśnij wodę, a jej resztki odsącz papierowym ręcznikiem.

Reklama

Najlepiej suszyć je na leżąco, opierając rączkę o coś, np. brzeg blatu. Chodzi o to, by włosie wystawało poza powierzchnię. Wtedy będzie pewność, że się nie odkształci. Nie należy suszyć pędzli suszarką do włosów, czy zostawiać ich na kaloryferze. Może doprowadzić to do ich uszkodzenia.

Zadbaj o to, by pędzle mieć zgromadzone w miejscu, gdzie nie dosięgnie ich kurz czy wilgoć. Najlepsza będzie szuflada, zamknięta puszka, szklany pojemnik czy etui.

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy