Reklama

Reklama

Jak mocować skrzynki balkonowe

Wybierając haki, na których zawisną skrzynki balkonowe, zwróć uwagę, aby miały możliwość dopasowania zarówno do szerokości balustrady, jak i pojemnika. Mniej odkształcać się będą te wykonane z metalu (za to mogą rdzewieć).

Nowoczesne: Brzydką balustradę możesz pomysłowo zakryć... skrzynkami. Wystarczy, że wybierzesz te na nią nasadzane, zabezpieczone od dołu zaciskami (kupisz je w markecie budowlanym, np. w Jula). Są dostępne w różnych kolorach!

Pomysłowe: Wielu miłośniczkom zieleni podobają się skrzynki z pojemnikiem na wodę. Są rzeczywiście praktyczne, ale trzeba pamiętać, że po deszczu będą bardzo ciężkie. Lepiej montować je w osłoniętym miejscu.

Reklama

Dobra miara: W specyfikacji uchwytów do skrzynek znajdziesz informację, jakie jest maksymalne ich obciążenie. Nie przekraczaj go, bo będą się niebezpiecznie wyginać.

Może jasne? Ciemny plastik szybko będzie się nagrzewał i może się odkształcać.

Wygodnie: Warto mieć świadomość, że także te duże donice muszą być co pewien czas podnoszone lub przesuwane. Dobrze jest więc wybrać te z uchwytami lub od razu wsunąć pod nie podstawki na kółkach.

Zniszczoną ścianę na loggi lub tarasie zasłoń winoroślą puszczoną po kratce zintegrowanej z donicą.

Dowiedz się więcej na temat: skrzynki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje