Reklama

Jak ogrzać organizm podczas mrozów? Tej rzeczy unikaj

W obecnym tygodniu mrozy w Polsce nocami mogą dojść nawet do -20 stopni. Przy takiej temperaturze warto zadbać o odpowiednie utrzymanie ciepłego organizmu. Jakie są na to sposoby? I co z alkoholem?

Wraz z nadejściem mrozów wszyscy szukamy sposobów, aby było nam cieplej. W domu najprostszym sposobem wydaje się mocniejsze grzanie, jednak przy rosnących cenach energii elektrycznej warto przyjrzeć się innym metodom, również jeśli chodzi o przebywanie na zewnątrz.

Sposoby na ogrzanie się podczas mrozów

Przede wszystkim istotne jest odpowiednie ubranie. Zimą powinniśmy nosić minimum trzy warstwy odzieży. Najlepiej, aby pierwsza z nich była z materiału termoaktywnego lub wełny. Zewnętrzna z kolei powinna wiatro- i wodoszczelna. Warto również ubrać czapkę.

Eksperci zwracają także uwagę na kwestię żywienia. Zjedzenie na śniadanie ciepłego posiłku, pełnego węglowodanów pozwoli nam dłużej utrzymać ciepło organizmu. Dodatkowo, korzystne będzie wypicie zielonej herbaty, która zawiera witaminę C.

Reklama

Świetnym sposobem na rozgrzanie ciała jest również aktywność fizyczna. Nie można jednak przesadzić - jeśli spocimy się i przemęczymy, efekt może być odwrotny. Idealnym rozwiązaniem będzie więc krótki bieg lub spacer szybkim krokiem.

A czego należy unikać? Alkoholu. Wbrew pozorom wcale nie ogrzewa on naszego organizmu, a zamiast tego "oszukuje" nas, przez co mylnie odczuwamy temperaturę. Nasze ciało zaczyna się wychładzać, podczas gdy nam wydaje się, że jest ciepło.

Zobacz również: Wycieraczki w twoim aucie skrzypią i zostawiają smugi? Tak szybko je naprawisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mrozy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy