Reklama

Reklama

Jak omijać pułapki wyprzedaży?

Warto spytać, czy sklep, który zwykle przyjmuje zwroty, robi to także w czasie obniżek.

➤ Wyjdź ze sklepu po 40 minutach

Naukowcy udowodnili, że wszystkie potrzebne rzeczy kupujemy w takim właśnie czasie. Gdy zostajemy w sklepie dłużej, poddajemy się zakupowym emocjom i zaczynamy podejmować nieracjonalne decyzje. W rezultacie wracamy do domu z przedmiotami, których wcale nie potrzebujemy.

Uważaj na wieszaki z nową kolekcją

Sprzedawcy nie bez powodu ustawiają je jak najbliżej miejsc z ubraniami o obniżonej cenie. Chodzi o to, by klient skuszony niską ceną zbliżył się do ładnie wyglądających i nieprzecenionych rzeczy. Jeśli nie będziesz czujna, może się okazać, że zamiast kupić coś przecenionego, wybrałaś rzecz z nowej kolekcji i zapłaciłaś pełną cenę.

Reklama

Dokładnie sprawdź cenę

Skusiła cię niska cena nad półką? Dokładnie sprawdź, czy taką samą kwotę zapisano na metce. Pamiętaj też, że według prawa cena na metce i cena wywieszona na półce z towarem stanowią ofertę handlową. Cena w kasie nie ma prawa być wyższa. Co więcej, sprzedawca ma obowiązek sprzedać ci przedmiot za cenę, którą został on oznaczony na półce czy metce.

Uważnie czytaj

Nad wieszakiem napisano „przecena – 90 procent”? Spójrz jeszcze raz. Sprzedawcy często wywieszają tabliczki, na których bardzo niewielkimi literami napisane jest słówko „od”. Gdy chcemy coś kupić, okazuje się zwykle, że akurat ta rzecz tak dużej przecenie nie podlega.

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy