Reklama

Reklama

Jak pozbyć się przykrego zapachu z plastikowych pojemników na żywność? Oto proste sposoby

Plastikowe pojemniki na żywność sprawdzają się w wielu sytuacjach i idealnie nadają się, chociażby do przechowywania żywności w lodówce. Mają jednak jedną wadę - dość szybko pochłaniają zapach. Oto sposoby, by łatwo sobie z tym poradzić. Co trzeba zrobić?

Plastikowe pojemniki na żywność nieprzyjemnie pachną

Plastikowe pojemniki na żywność znajdują się niemal w każdej kuchni. Sprawdzają się podczas przechowywania jedzenia w lodówce, ale równie dobrze radzą sobie jako lunch boxy. 

Przydają się niemal w każdej sytuacji, gdy trzeba zabrać ze sobą pożywienie, więc wiele osób z nich korzysta. Mają one jednak jedną wadę. Po czasie zaczynają przechodzić zapachem jedzenia, a to skutecznie zniechęca do dalszego użytkowania. Można sobie z tym szybko poradzić. Oto co trzeba zrobić. 

Jak pozbyć się przykrego zapachu z plastikowych pojemników?

Chociaż plastikowe pojemniki na żywność są niezwykle przydatne, to po pewnym czasie wiele osób postanawia się ich pozbyć. Zapach, którym przeszły staje się nieprzyjemny i potrafi zepsuć smak potrawy. Szorowanie i całonocne moczenie w wodzie z płynem do naczyń nic nie daje, ale to wcale nie oznacza, że pojemnik powinien wylądować w koszu.

Reklama

Z pomocą przychodzi czarnobiała gazeta. Wystarczy zwinąć ją i włożyć do pojemnika na kilka godzin lub nawet całą noc. Powinna skutecznie pozbyć się wilgoci i nieprzyjemnego aromatu. 

Równie dobrze poradzi sobie drugi sposób. Należy przetrzeć wnętrze pojemnika octem i zapełnić go ręcznikami papierowymi. Po kilku godzinach pojemnik powinien być jak nowy. Jeśli jednak efekt nie będzie satysfakcjonujący, to warto powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

***

Zobacz także:

Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania? Pięć niezawodnych patentów

Jak wyczyścić drewnianą deskę do krojenia? Brzydkie zapachy znikną w mig!

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny patent na zaschnięty tłuszcz

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy