Reklama

Jak pozbyć się zapachu papierosowego dymu? Są na to sprytne sposoby

Osoby palące, ale też ci, którym przyszło przebywać w zadymionym pomieszczeniu, wiedzą doskonale jak zapach dymu z łatwością przenika ubrania, a także firanki, meble i inne przedmioty. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, by pozbyć się tego specyficznego odorku.

Aby pozbyć się zapachu papierosowego dymu z naszego mieszkania, można uciec się do kliku już dawno "opatentowanych" przez palaczy sposobów. 

Fusy z mielonej kawy to naturalny pochłaniacz zapachów, który może przydać nam się w wielu sytuacjach. Warto umieścić je w miejscu, w którym palimy papierosy, a z pewnością wyłapią i zneutralizują część zapachów. Podobne właściwości ma ocet. Talerzyk z tym płynem może stać w pomieszczeniu, do którego udajemy się "na dymka". 

Czytaj również: 10 powodów, dlaczego nie możesz schudnąć

Reklama

By dym nie miał zbyt wielu okazji osadzić się mocno w pomieszczeniu, w trakcie palenia papierosa warto otworzyć okno. Wietrząc w tym czasie, pozwalamy większości dymu wypłynąć w nurcie cyrkulującego powietrza na zewnątrz. Po wypaleniu pozostawmy okno otwarte jeszcze przez jakiś czas, by pozostałości zapachu również się ulotniły.

Częste i dokładne sprzątanie mieszkania z użyciem środków chemicznych o przyjemnym aromacie, również ułatwi nam pozbycie się papierosowych naleciałości i zapachowych pamiątek. Przyda się także pranie firanek. Dobrą praktyką jest włożenie do pralki plasterków cytrusów, które nadadzą praniu świeżego zapachu. 

Możemy również zakupić jeden z wielu dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza.

Czytaj również: Seks a zdrowie. Jak często się kochać?

Jeżeli nasze ściany pomalowane są farbami, które można myć - na przykład lateksowymi - róbmy to regularnie. Dym osadza się na wszystkich powierzchniach i regularne mycie ścian pomoże zniwelować jego zapach

Rośliny doniczkowe, na przykład popularny skrzydłokwiat, pomagają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mieszkania, działając jak żywe filtry powietrza. 

Oczywiście najbardziej radykalnym, ale też w 100% działającym sposobem na pozbycie się zapachu papierosów jest zerwanie z nałogiem.

Zobacz również: PMS to nie wymysł. Jak objawia się zespół napięcia przedmiesiączkowego?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: papierosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy