Jak się pozbyć zapachu ryby?

Smażenie lub pieczenie ryb wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, który może unosić się nawet po całym mieszkaniu. Istnieją jednak metody, dzięki którym można się pozbyć tego problemu.

Pieczenie i smażenie ryby oznacza, że w całym mieszkaniu będzie unosić się nieprzyjemny zapach
Pieczenie i smażenie ryby oznacza, że w całym mieszkaniu będzie unosić się nieprzyjemny zapach123RF/PICSEL

Jak się pozbyć zapachu ryby?

Przygotowywanie ryby oznacza, że będziemy mieli problem z nieprzyjemnym zapachem na każdym etapie przyrządzania posiłku. Podczas krojenia zapach przejdzie zarówno na deskę, jak i nóż. Wystarczy umyć te przybory kuchenne pod ciepłą wodą, a następnie przemyć sokiem z cytryny lub octem. 

Z nieprzyjemnym zapachem w mieszkaniu poradzi sobie po prostu przewietrzenie pomieszczenia. Jeśli jednak ten sposób nie zda egzaminu, to sprawdzi się naturalny pochłaniacz. By go przygotować, do szklanki z wodą należy dodać mniej więcej pięć łyżek octu oraz kilka goździków. Już po kilku minutach powinien pochłaniać zapach.

Jeśli podczas pieczenia ryby jej zapach pozostanie w piekarniku, to rozwiązaniem jest umycie go wodą z detergentem, a na końcu przetarcie octem
Jeśli podczas pieczenia ryby jej zapach pozostanie w piekarniku, to rozwiązaniem jest umycie go wodą z detergentem, a na końcu przetarcie octem123RF/PICSEL

W takiej sytuacji mogą również pomóc jabłka. Wystarczy je obrać i pokroić na kawałki. Zarówno skórki, jak i kawałki jabłka należy położyć w różnych częściach pomieszczenia. 

Jeśli podczas pieczenia ryby jej zapach pozostanie w piekarniku, to rozwiązaniem jest umycie go wodą z detergentem, a na końcu przetarcie octem. Przygotowywanie ryby to także ryzyko, że nieprzyjemnie będą pachnieć także dłonie. W takim przypadku najlepiej umyć je wodą z płynem do naczyń. Pojawiają się także głosy, że poradzi sobie z tym również pasta do zębów.

„Ewa gotuje”: Karp na zielonoPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas