Reklama

Reklama

Jak się pozbyć żółtych plam z deski sedesowej? Są na to proste sposoby

Plamy na desce sedesowej to utrapienie wielu osób. Zachowanie czystości w toalecie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Osad i niektóre zabrudzenia są trudne do usunięcia, a zmorą są przede wszystkim żółte plamy. By się ich pozbyć, warto spróbować domowych sposobów. Są przede wszystkim tanie i skuteczne.

Jak wyczyścić toaletę?

Szorowanie i odkażenie toalety nie zawsze wiąże się z usunięciem wszystkich zabrudzeń. Chociaż jest zdezynfekowana, to szpecą ją trudne do usunięcia plamy. Wbrew pozorom nie są oznaką zaniedbania i rzadkiego sprzątania. Pojawiają się także na regularnie czyszczonych powierzchniach. 

Systematyczne czyszczenie toalety jest istotną kwestią. W ten sposób można uchronić się przed bezpośrednim kontaktem z bakteriami i drobnoustrojami. Zdarza się, że mimo dokładnego szorowania deski sedesowej żółte plamy nie chcą zniknąć. Warto więc zastosować tanie, domowe sposoby, które okażą się skuteczne w walce z zabrudzeniami. 

Reklama

Żółte plamy na desce sedesowej. Jak się ich pozbyć?

Bakterie żyjące w toalecie podczas spuszczania wody swobodnie rozprzestrzeniają się na całą łazienkę, dlatego tak ważne jest dokładne sprzątanie pomieszczenia i elementów się w nim znajdujących. By chronić dłonie przed drażniącymi środkami, należy używać rękawiczek ochronnych. Najlepiej mieć osobną parę do czyszczenia toalety i nie używać jej podczas sprzątania innych powierzchni.

Na desce sedesowej dość często pojawiają się żółte plamy, które ciężko usunąć. Im dłużej się na niej znajdują, tym przybierają ciemniejszy kolor. By się ich pozbyć, warto wykorzystać do tego ocet. Skutecznie czyści, niweluje nieprzyjemny zapach i do tego działa zabójczo na drobnoustroje. Pomocna może być także woda utleniona.

Poza tym wiele osób poleca stosowanie roztworu kwasku cytrynowego z wodą oraz sodą, a także pasty z sody i octu. Pojawiają się głosy, że z żółtymi plamami na desce sedesowej poradzi sobie również pasta do zębów.

***

Zobacz także:

Jak usunąć kamień z łazienki?

Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało?

Pierzesz buty w pralce? O tym musisz pamiętać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie toalet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama