Reklama

Reklama

Jak spakować bagaż podręczny i nie zwariować

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest tanie, wygodne i szybkie. Dzięki temu unikniesz stania w kolejce i masz też pewność, że walizka doleci z tobą na miejsce. Oto kilka patentów, które sprawią, że wyjazd z bagażem podręcznym będzie czystą przyjemnością.

Planujesz wyjazd z bagażem podręcznym? Już podczas pakowania uwzględnij konieczność przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Jest obowiązkowa i bywa długotrwała. W zależności od wielkości lotniska i natężenia ruchu można stać godzinami w oczekiwaniu na swoją kolej. Istnieją jednak sposoby, by zdecydowanie przyspieszyć cały proces. Wystarczy odpowiednio się spakować.

5 patentów na pakowanie bagażu podręcznego:

·         elektronikę zapakuj na wierzch - zawsze łatwo ją wyjmiesz,

·         nie zabieraj ostrych narzędzi,

·         lakier do włosów zostaw w domu,

Reklama

·         pakuj płyny w opakowaniach do 100 ml,

·         optymalizuj wykorzystanie przestrzeni w walizce.

Co zabrać, a co lepiej zostawić w domu?

Przede wszystkim nie zabieraj do bagażu ostrych narzędzi. Nie będziesz mogła wnieść ich na pokład, a co więcej twój bagaż będzie musiał zostać szczegółowo przeszukany, co wydłuży cały proces. Nie powinnaś pakować takich rzeczy jak: lakier do włosów, aerozole, nożyczki (nawet te małe do paznokci mogą okazać się problematyczne), ostrza w jakiejkolwiek postaci (np. scyzoryk). W bagażu podręcznym nie przewieziesz alkoholu kupionego poza strefą lotniskowych sklepów, o czym warto pamiętać, jeśli planujesz przywieźć z wakacji np. wino.

Natomiast śmiało możesz zabrać jednorazową maszynkę do golenia z osłonką, obcinacz do paznokci, suszarkę, lokówkę, prostownicę. Bez problemu można również przewozić kosmetyki i perfumy, o ile są w pojemnikach o objętości do 100 ml. To samo dotyczy pasty do zębów i innych substancji płynnych, np. płynu do soczewek. Dodatkowo płyny powinny być włożone do woreczków strunowych i w trakcie kontroli bezpieczeństwa wyłożone na osobną tacę (na lotniskach  o takie woreczki warto pytać obsługę). W przypadku lekarstw również obowiązuje limit 100 ml.

Przewożenie biżuterii jest dozwolone, choć może być kłopotliwe.

- Kiedyś zatrzymano mnie do szczegółowej kontroli, bo mój wisiorek przypominał łuskę od naboju. Musiałam się mocno tłumaczyć, że to tylko ozdoba, a nie część przewożonej w ukryciu broni - wspomina Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.


Jak optymalnie spakować bagaż podręczny?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest rolowanie ubrań zamiast ich składania. Przy odpowiednim ułożeniu rzeczy zajmują mniej miejsca i mniej się gniotą. Warto również wykorzystać przestrzeń w butach i włożyć do niej skarpetki.

W zależności od pory roku, powinnaś również przemyśleć, co założysz na siebie podczas lotu. Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, najlepiej założyć na siebie najcięższe ubrania, np. jeansy, ciepły sweter. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku - nie zakładaj na siebie kilku warstw ubrań tylko po to, żeby zmieścić się w limicie bagażowym.

Jeśli lubisz zabierać ze sobą biżuterię, a ulubiona kasetka na biżuterię będzie oznaczała nadbagaż, możesz skorzystać z prostego sposobu.

- Świetną sztuczką na utrzymanie porządku w biżuterii jest np. przewleczenie naszyjników przez zwykłe plastikowe rurki do napojów. W ten sposób łańcuszki się nie poplączą i nie zniszczą - sugeruje Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.

Na koniec pakowania zostaw elektronikę. Najlepiej, aby laptop, aparat, czytnik książek czy inne urządzenia elektroniczne, które chcesz zabrać w podróż umieścić na samej górze walizki. Podczas kontroli bezpieczeństwa będziesz musiała je wyjąć na taśmę, więc lepiej mieć je w łatwo dostępnym miejscu. Nie ma nic gorszego niż przepakowywanie się tuż przed taśmociągiem.

ZABIERZ: Co możesz spakować do bagażu podręcznego?

- maszynka jednorazowa
- obcinacz do paznokci
- suszarka
- lokówka
- kosmetyki
- perfumy
- płyn do soczewek
- lekarstwa
- biżuteria
- buty na wysokim obcasie

ZOSTAW: Czego nie możesz zabrać do bagażu podręcznego?

- lakier do włosów
- aerozole
- nożyczki
- ostrza
- alkohol (kupiony poza lotniskiem)
- scyzoryk


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy