Jak wyprasować koszulę krok po kroku?

Czysta i wyprasowana koszula jest oznaką elegancji i klasy. Świetnie sprawdza się na oficjalnych przyjęciach, spotkaniach, a także na meetingach biznesowych. I nie mówimy tutaj wyłącznie o koszuli męskiej. By jednak prezentowała się dobrze, nie wystarczy ją wyłącznie wyprać. Trzeba również poświęcić czas na jej prasowanie, a ta czynność może sprawić niejednej osobie kłopoty. Dla wszystkich, którzy mają problem z prasowaniem koszuli, przygotowaliśmy krótki poradnik.

article cover
©123RF/PICSEL
Perfekcyjne prasowanie koszulInteria DIY

Krok pierwszy - prasowanie karczku

©123RF/PICSEL

Prasowanie koszuli zaczynamy od karczku, czyli części łączącej tył koszuli z kołnierzykiem. Kładziemy ją na węższym końcu deski do prasowania tak, jakbyśmy chcieli włożyć na niego rękaw i starannie prasujemy. Następnie zmieniamy stronę i powtarzamy czynność.

Krok drugi - kołnierzyk

Po wyprasowaniu karczku przechodzimy do kołnierzyka. To jeden z najłatwiejszych etapów. Po prostu układamy kołnierzyk na desce i przejeżdżamy żelazkiem. Po zagięciu kołnierzyka prasujemy go na całej długości lub tylko zaznaczamy zagięcie w tylnej części tak, aby mucha lub krawat wyglądały schludnie, ale jednocześnie naturalnie.

Krok trzeci - rękawy

©123RF/PICSEL

Gdy karczek i kołnierzyk są już idealnie wyprasowane, przyszedł czas na rękawy. Ich prasowanie zaczynamy od mankietu. W tym celu należy odpiąć guziki, oczywiście, jeżeli koszula je posiada i dokładnie rozprostować od środka tę część. Następnie kładziemy rękaw w poprzek deski i dokładnie prasujemy każdą jego część zaczynając od góry. Jeżeli chcemy uniknąć kantki biegnącej wzdłuż rękawa, najlepszym sposobem będzie zwinięcie ręcznika w rulon, włożenie go w rękaw i tak wygładzenie niechcianych zagnieceń.

Krok czwarty - tył koszuli

©123RF/PICSEL

Teraz czas na tył koszuli. To kolejna niezbyt trudna część programu prasowania. Wystarczy ułożyć koszulę starannie na desce i wyprasować na całej długości. Pamiętajmy tylko, aby niechcący nie zagnieść wcześniej wygładzonych elementów.

Krok piąty - przód koszuli

Ostatni etap to prasowanie przodu koszuli. Układamy materiał wzdłuż deski, kołnierzykiem przy jej węższym końcu i dokładnie prasujemy go na całej długości. To samo robimy z drugą częścią. Warto zwrócić szczególną uwagę na listwę guzikową lub plisę, ponieważ to one jako pierwsze rzucają się w oczy.

Jakie środki ułatwią nam prasowanie koszuli?

art
©123RF/PICSEL

Jeśli chcemy, by nasza koszula była dokładnie wyprasowana i prezentowała się elegancko, warto zaopatrzyć się w środki ułatwiające prasowanie. Dostaniemy je w dobrze zaopatrzonych drogeriach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas