Jak zadbać o bezpieczną przyszłość? Nie odwlekaj tej decyzji

Pandemia COVID-19, nagłe zmiany sytuacji geopolitycznej, różnego rodzaju gospodarcze zawirowania... Wszystko to dobitnie pokazało nam, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć niektórych zdarzeń, które mają ogromny i bezpośredni wpływ na nasze życie. A to tylko kilka najgłośniejszych przykładów – do tej listy każdy z nas z pewnością może dopisać wiele innych, już ze strefy prywatnej. Wspólny mianownik jest jednak jeden: priorytetem stało się poczucie bezpieczeństwa. Jak o nie zadbać?

Artykuł z ekspozycją partnera

Na poczucie bezpieczeństwa nasze i naszych bliskich wpływa wiele czynników: stabilność finansowa, pewność zatrudnienia, otaczanie się życzliwymi nam ludźmi czy umiejętność pokonywania pojawiających się trudności. To niezbędne fundamenty, na których następnie budujemy dobrostan. W dzisiejszym świecie o poczucie bezpieczeństwa jednak szczególnie trudno. Dobitnie przekonaliśmy się o tym w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy rozegrało się wiele wydarzeń, na które nie mieliśmy wpływu. Zadbanie o bezpieczną przyszłość dotyczy takich właśnie sytuacji: nieprzewidywalnych i pozostających poza naszą kontrolą. Jedną z form zabezpieczenia finansowego najbliższych jest ubezpieczenie na życie.

Decyzja, której nie warto odkładać na później

Zakup polisy na życie to jedna z tych decyzji, których nie warto odwlekać. Z prostego powodu: nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Polisa na życie zabezpiecza finansowo najbliższe osoby ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Ubezpieczenie daje poczucie bezpieczeństwa w najtrudniejszych sytuacjach - jak choroby czy wypadki, kiedy utracimy możliwość zarabiania, czy wręcz - utrzymania rodziny.

- Bezpieczna przyszłość nas samych i naszych najbliższych jest fundamentalną wartością, która zawsze pozostanie aktualna. Często jednak pragnienie bezpieczeństwa nie zostaje poparte rzeczywistym, regularnym dbaniem o własne zdrowie i zabezpieczaniem swojej przyszłości na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń - mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Czym się kierować przy wyborze polisy na życie?

Polisa na życie pozwala na zabezpieczenie najbliższych nam osób na wypadek naszej śmierci lub gdy w konsekwencji wypadku stracimy możliwość pracy i nasza sytuacja życiowa ulegnie drastycznemu pogorszeniu. Na jakie rozwiązanie jednak warto się zdecydować? Najlepszym wyborem będą ubezpieczenia na życie, które dają możliwość rozszerzenia o dodatkową ochronę. W ten sposób, stosunkowo łatwo możemy dopasować polisę do potrzeb naszej rodziny. To nie tylko jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, ale również praktyczne rozwiązania jak np. prostsze rozliczenia, które nie wymagają opłat za kilka polis osobno. W praktyce chodzi o zawarcie kilku korzyści w jednym produkcie ubezpieczeniowym. Przykład? Ochrona życia połączona z zabezpieczeniem kredytu. Tego rodzaju polisa jest szczególnie ważna przy kredytach na duże sumy, np. hipotecznym. W razie śmierci osoby ubezpieczonej pieniądze zostaną wypłacone bliskim wskazanym w polisie, lub np. bankowi, jeśli ubezpieczenie ma zabezpieczyć spłatę kredytu.

Oferty poszczególnych ubezpieczycieli potrafią bardzo mocno się od siebie różnić. Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim zróżnicowanymi propozycjami. Mamy wówczas większą szansę, że znajdziemy taki zakres ochrony, który w największym stopniu odpowie na nasze potrzeby i oczekiwania.

Warto wybrać ubezpieczyciela, który oferuje ubezpieczenie podstawowe na życie z możliwością uzupełnienia o dodatkową ochronę. Wiele firm ma w ofercie polisę, dzięki której można dodatkowo objąć ochroną bliskich. Możliwe jest także wykupienie polisy dla osób decydujących się na kredyt lub inną pożyczkę (w przypadku śmierci pieniądze z ubezpieczenia są zabezpieczeniem kredytu) czy dodatkowo zabezpieczające przyszłość dzieci. Co ważne, wskazane w polisie osoby otrzymają pieniądze bez postępowania spadkowego. Tego typu rozwiązania można znaleźć wybierając polisę w PZU.

Odpowiednie ubezpieczenie na życie może pomóc zachować stabilność finansową rodziny. W razie wypadku, który uniemożliwi dalszą pracę lub śmierci głównego żywiciela rodziny, jego bliscy mogą liczyć na wypłatę pieniędzy z polisy. W zależności od wybranego rodzaju ochrony kwota może pomóc pokryć bieżące raty kredytu, kosztowne leczenie czy zabezpieczyć finansowanie nauki dla dzieci. Przyszłości nie sposób przewidzieć. Można jednak się na nią przygotować.

Artykuł z ekspozycją partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy