Reklama

Reklama

Jak zdobyć podwyżkę?

Podwyżka pensji - kto o niej nie marzy? Ta z pozoru prosta rzecz potrafi bardzo usatysfakcjonować, ale i czasami zdenerwować. Jest ona nieunikniona dla osób pragnących się rozwijać oraz stanowi nieodzowny element naszej reputacji w pracy. Dlaczego tak trudno jest nam ją dostać?

Wszystko zależy od twojej psychiki i silnej woli. Przede wszystkim musisz się zmierzyć z samym sobą. Nie możesz być na pozycji straconej. Trzeba być pewnym i zdecydowanym, a także posiadać przekonanie o słuszności podwyżki.

Reklama

Jeżeli uważasz, że obowiązki, jakie na tobie spoczywają są nieadekwatne do pensji to musisz stanowczo i zdecydowanie starać się o zasłużone podniesienie płacy.

Najważniejszą kwestią jest dobra argumentacja. Musisz znać powód, który skłonił cię do prośby. Warto najpierw zaczerpnąć opinii u zaufanych znajomych z pracy. Nie zaszkodzi, jeśli zdobędziesz informacje o finansach firmy. Często właśnie brak środków pieniężnych decyduje, że twoje starania nie mają szans powodzenia.

Nie możesz się przestraszyć szefa!. Oczywiście trzeba zachować respekt przed wyższym rangą pracownikiem, ale nie należy się dołować. Nie możesz czuć się gorszym. Bardzo istotna sprawą jest także wyeliminowanie lęku przed stratą posady. Jeżeli uważasz, że zasługujesz na podwyżkę to musisz znać swoją pozycje na rynku. Każdy pracownik jest swego rodzaju inwestycją dla pracodawcy. Im bardziej się rozwiniesz pod skrzydłami firmy, tym lepiej dla kierownictwa. Dlatego nie bój się zwolnienia! Jeżeli jesteś wartościową jednostką firmy to twój przełożony na pewno nie zdecyduje się na drastyczne kroki wobec ciebie.

Wracając do argumentacji. Muszą być one praktyczne zarówno dla ciebie jak i dla pracodawcy. Nie możesz po prostu stwierdzić, że brakuje ci pieniędzy. Zasłużone wczasy, które pozwolą ci wypocząć są gwarancją zapewnienia interesu obu stron. Pracownik wypoczęty, to pracownik efektywniejszy i bardziej kreatywny, czyli lepszy. Poszerzanie twoich zainteresowań przez kupno niezbędnych przedmiotów to także dobry argument. Oczywiście wiele podwyżek dotyczy problemu powiększenia rodziny, a w konsekwencji wydatków. Jeżeli odbiorcą takiej prośby jest kobieta, to łatwiej będzie ci otrzymać wymarzoną podwyżkę.

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje