Reklama

Jakie rośliny pasują do sypialni?

Rośliny doniczkowe bez wątpienia stanowią ozdobę wnętrza. Istnieją jednak takie kwiaty doniczkowe, których lepiej unikać w sypialni oraz takie, które idealnie się tam nadają. Czym należy się kierować podczas zakupu?

Jakie kwiaty nie pasują do sypialni?

Decydując się na kwiaty w sypialni, warto zwrócić uwagę na to, by pozwalały się odprężyć i nie zaburzały spokojnego snu. Nie należy kierować się jedynie funkcją dekoracyjną. Zatem warto wybrać zielone rośliny, których kolor ukoi zmysły i pozwoli się zregenerować i odpocząć.

Wybierając kwiaty, warto pamiętać, że nie powinny intensywnie pachnieć. Wszystko przez to, że mogą wywoływać ból głowy, a co za tym idzie, nie pozwolą na spokojny sen. W związku z tym do sypialni zdecydowanie nie pasują m.in. róże i hiacynty.

Natomiast dobrym rozwiązaniem może być wybór draceny lub bluszczu pospolitego. Przyczynią się one do oczyszczenia powietrza i pomogą w wyciszeniu się i zaśnięciu. Oprócz tego do sypialni idealnie nada się nawilżający powietrze aloes, a także często polecany skrzydłokwiat.

Nocnemu wypoczynkowi sprzyjają także kwiaty, które produkują tlen w nocy. Do tej grupy roślin można zaliczyć storczyki. Są nie tylko ozdobą pomieszczenia, ale także stwarzają idealne warunki do snu.

Reklama

Wybierając rośliny do sypialni, warto również zwrócić uwagę na kaktusy. Oprócz tego, że do ich zalet można zaliczyć oczyszczanie powietrza, to do tego nie wymagają specjalnej pielęgnacji. 

Czytaj więcej:

Jak pielęgnować storczyki?

Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok. Ozdoba domu!

Co z domowymi roślinami, gdy jesteś na urlopie?

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama