Reklama

Reklama

Kamień w oprawie

Dom jest azylem, strefą wypoczynku i spotkań z bliskimi. Nie zawsze jednak wiemy w jaki sposób łączyć różne surowce, by aranżacje nie tylko zachwycały funkcjonalnością rozwiązań, ale i walorami estetycznymi. Z pomocą przychodzi architekt wnętrz- Izabela Włodarska, która przedstawia praktyczne wskazówki podpowiadające, jak efektownie komponować ponadczasowe i bliskie naturze materiały dekoracyjne we wnętrzu.

Sekret udanej aranżacji tkwi w symbiozie materiałów, czasem różnego pochodzenia. Zadaniem architekta jest znaleźć zarówno " złoty środek" - surowiec, który stanie się łącznikiem pomiędzy różnymi stylizacjami, jak i " złotą proporcję " użytych materiałów. Z tego powodu najczęściej sięgam po sprawdzone, naturalne surowce jak np. kamień. Dzięki uniwersalnej urodzie nie jest on tylko jednosezonowym trendem wnętrzarskim. Za pomocą niepowtarzalnych marmurów, granitów czy trawertynów z oferty RR Granity, w połączeniu z drewnem, szkłem czy stalą, można stworzyć wyjątkowe elementy dekoracyjne i ekskluzywne wnętrza. Wystarczy jedynie zachować umiar i umiejętnie je ze sobą połączyć, kierując się poniższymi wskazówkami…

Reklama

Kamień i drewno

Kamień i drewno stanowią wdzięczną parę - uosabiają siłę i witalność. Szukając harmonii w projekcie między tymi materiałami, skupiam się przede wszystkim na ich rysunku i fakturze. Wybierając wyrazisty, bogaty wzór marmuru, jak np. Forest Brown lub Forest Green RR Granity, sięgam po drewno w kolorze zbliżonym do najciemniejszej żyły, widniejącej na rysunku kamienia. Ciepłe, przetykane barwnymi pigmentami Imperial Gold, czy złociste Madury RR Granity łączę natomiast z jasno - miodowym drewnem Sapeli lub Jatoby. Delikatniejsze jasnokremowe marmury jak np. Crema Marfil czy Coffe Cream RR Granity można natomiast zestawić z egzotycznymi gatunkami drewna m.in. Merbau lub wyrazistym Palisandrem. Takie połączenia powodują, że kamień nabiera elegancji, a drewno zyskuje piękną oprawę. Uzyskane z nich kompozycje, zarówno w rustykalnym, klasycznym wnętrzu, jak i bardzo nowoczesnym apartamentowcu, akcentują związek człowieka z przyrodą. Warto wykorzystać naturalną symbiozę tych surowców do stworzenia kojącego domowego azylu.

Kamień i szkło

Połączenie szkła z kamieniem nadaje projektom oryginalny wyraz. Tego typu zestawienia proponuję zwolennikom nowoczesnych, przestronnych wnętrz, w których to, co kruche przeplata się z tym, co niewzruszone. Szkło, zwłaszcza w połączeniu z dostojnym granitem czy marmurem, pozwala "odciążyć" aranżacje. Przejrzyste tafle nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie ale i weryfikują ramy tradycyjnych aranżacji. Kamień z kolei, szczególnie ten o naturalnych odcieniach szarości i bieli, jak np. granit Steel Gray RR Granity podkreśla kruchość i transparentność szklanej konstrukcji. Krystaliczne, strukturalne lub matowe szkło skomponowane z polerowanym lub antykowanym kamieniem stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno w kuchni , hallu, salonie, ale także przydomowych tarasach i ogrodzie.

Kamień i stal

Kamień i metal wbrew pozorom są bardzo podobne. Obydwa kojarzą się z surowością, niezłomnością i trwałością. Duży kontrast w strukturze surowców pozwala wypracować kompromis między nowoczesnością a naturą. Dlatego właśnie duet ten doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, gdzie prym wiodą geometryczne formy i uniwersalne materiały. Chłodna stal "stłumi" monumentalny wyraz kamienia i urozmaici stylizację pomieszczenia. Z kolei, dzięki ciepłym złocistym marmurom, stalowe elementy aranżacji wyglądać będą bardzo elegancko i nowocześnie - podpowiada architekt wnętrz Izabela Włodarska.

Rady eksperta potwierdzają nasze często intuicyjne odczucia, które każą zaufać naturze. Efekty proponowanych projektów, to dowód na to, że naturalne materiały są ponadczasowe i zawsze piękne.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje