Reklama

Kreatywny ogród

Wiosna zadomowiła się już na dobre, a lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego wszelkie wymówki odnośnie pracy w ogrodzie trzeba odłożyć na bok. Bo któż z nas nie marzy o jego bajkowym wyglądzie?

Jesień i zima - jednym słowem: paskudna pogoda i często też taki sam nastrój - sprzyjają tylko i wyłącznie przebywaniu w pomieszczeniach. Na samą myśl o wyjściu z domu przechodzą nas dreszcze, nie mówiąc już o przemyśleniach na temat naszego ogrodu, jego aranżacji i rozkwicie, jaki następuje na wspomnianą już wiosnę.

Uwaga! Ta chwila właśnie nadeszła, czas zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy.

Czarna robota

Nie ma się co oszukiwać, że będzie lekko i przyjemnie. Trzeba być przygotowanym na to, że najpierw czeka nas nieco przykra i najżmudniejsza praca.

Reklama

Trawa i jej kolor niczym nie przypominają intensywnej zieleni, o jakiej marzymy czy też z zazdrością podglądamy u sąsiadów.

Dlatego na samym początku musimy zacząć od usuwania chwastów i mchu, następnie porządnie wygrabić trawnik, a stąd już niedaleka droga do upragnionej pięknej trawy.

Motywy kwiatowe

Czym byłby ogród, gdyby nie kwiaty? Nie może ich przecież w nim zabraknąć. Ich wybór to jeden z najprzyjemniejszych etapów podczas aranżacji ogrodu.

Jeżeli nie mamy dużego doświadczenia w uprawie rabatek, najlepiej zacząć od roślin niezwykle łatwych w hodowli, jak np. aksamitki, które nie tylko są bardzo reprezentatywne, o pięknej czerwono-żółtej barwie, ale jednocześnie praktyczne. Odporne, wytrzymałe na susze i upały, jakie może nam zafundować nawet i polskie lato.

Alternatywą, dla tych bardziej konserwatywnych pań, które cenią sobie kolorystykę nieco łagodniejszą, może okazać się godecja. Spotykana jest głównie w odcieniach różu, jaśniejszych i ciemniejszych.

Gdy jesteśmy już nieco bardziej "zaprawieni w bojach", świetnym rozwiązaniem może być jukka ogrodowa. Ma niezwykle oryginalny i egzotyczny wygląd, jej kwiaty są w odcieniach bladoseledynowym lub kremowobiałym. Niejedna osoba może nam ich pozazdrościć. Co prawda jest nieco wymagająca, ale jest tego zdecydowanie warta.

Gdy mamy już za sobą wszelkie prace stricte związane z ogrodem, takie jak pielęgnowanie trawy czy sadzenie kwiatów, nadchodzi czas na meble. To ostatni element naszej układanki pt. "Urządzanie ogrodu".

Meble są podstawą, jeżeli chcemy, aby nasz trawnik czy podwórko były funkcjonalne i praktyczne. Ta przestrzeń powinna służyć nie tylko do oglądania i podziwiania, ale ma być miejscem relaksu i odpoczynku.

W zależności od naszego gustu i upodobań mamy do wyboru wiele różnych wariantów i opcji. Niezwykle duży wybór możemy znaleźć w katalogach branżowych, które dostępne są m.in. na stronie promocyjni.pl.

W tym sezonie dominują szarości, beże i biele. Taka kolorystyka świetnie komponuje się zarówno z kwiatami o jasnych barwach, jak i z tymi o intensywnych i energetycznych. Przeważają eleganckie meble wyplatane, które idealnie nadają się na sezon letni, a także te metalowe i aluminiowe, o wiele bardziej praktyczne, jednakże o równie stylowym i designerskim wyglądzie. Jest w czym wybierać.

Zuzanna Mierzejewska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogród | trawnik | sadzonka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy