Lej śmiało sok z cebuli na włosy. Zaoszczędzisz na wizytach u fryzjera
Oprac.: Martyna Bednarczyk
Sok z cebuli to konkurencja dla syropu, którym mamy i babcie raczyły nas podczas chorowania. Choć domowy specyfik też poradzi sobie z kaszlem i szalejącymi wirusami w organizmie, o wiele lepiej sprawdzi się na włosy. Każda kropelka samodzielnie przyrządzonego soku obfituje w przeciwutleniacze, błonnik oraz witaminę C. Regularne stosowanie zatuszuje siwe włosy i zamieni je w gładką oraz lśniącą taflę.
Spis treści:
Jak zrobić sok z cebuli do włosów?
Przygotowanie domowego specyfiku kosztuje o wiele mniej od zakupu kolejnego sklepowego preparatu, który obiecuje gruszki na wierzbie. Wykonanie soku z cebuli jest bardzo proste. Wymaga jedynie obrania dwóch lub trzech cebul i starcia ich na tarce. Pamiętajmy jednak, że efekt będzie miał postać miąższu, który działa równie skutecznie co sam sok.
Jeśli jednak chcemy nieco przyspieszyć proces, włóżmy warzywo bez łupiny do blendera lub sokowirówki. W ten sposób uzyskamy czysty płyn. Zwolennicy naturalnych metod radzenia sobie z wypadającymi, łamliwymi lub słabo rosnącymi włosami doradzają, by miksturę użyć od razu po przygotowaniu. Chcąc nieco zatuszować charakterystyczną woń cebuli, możemy dodać do płynu odrobinę soku z cytryny lub łyżeczkę miodu.
Stosowanie soku z cebuli
Zwolennicy naturalnych metod radzenia sobie z łamliwymi, wypadającymi i słabo rosnącymi włosami doradzają, by użyć soku z cebuli natychmiast po przygotowaniu. Jak stosować miksturę? Świeżo przyrządzony płyn nakładamy obficie na skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż. W ten sposób nie tylko poprawimy ukrwienie, ale ułatwimy roztworowi głębsze wniknięcie w cebulki włosów. Kolejny krok wymaga od nas zabezpieczenia włosów torebką foliową lub czepkiem kąpielowym.
Teraz wystarczy odczekać od 10 do 30 minut i zabrać się za spłukiwanie. Sok z cebuli zmywamy z włosów ciepłą wodą i delikatnym szamponem. Czynność najlepiej powtórzyć dwukrotnie. Ze względu na długotrwale utrzymujący się zapach warzywa, lepiej zaplanować domowe spa na weekend lub inny wolny dzień. Jak długo stosować syrop z cebuli, żeby zobaczyć efekty? Przyjęło się, że przy regularnym użytkowaniu 2-3 razy w tygodniu, znaczącą poprawę zauważymy po dwóch miesiącach.
Płukanka cebulowa na przyciemnienie włosów
Coraz częstsze pojawianie się siwych włosów na głowie to nieodłączny element upływu czasu. Wiele osób akceptuje je bez mrugnięcia okiem, inni natychmiast szukają metod na ich zakrycie. Regularne wizyty u fryzjera, a nawet kupowanie farb drogeryjnych może stać się prawdziwym obciążeniem dla portfela. Z pomocą przychodzą naturalne metody, które wymagają jedynie zgromadzenia produktów spożywczych, które najpewniej mamy już w domu. Jedną z nich jest przygotowanie płukanki cebulowej.
Przepis na płukankę z łupin cebuli
- Zaczynamy od zebrania łupin z kilku cebul, a następnie wkładamy je do niewielkiego garnka lub rondelka.
- Resztki warzywa zalewamy szklanką gorącej wody, ustawiamy średnią moc palnika i doprowadzamy do zagotowania.
- Teraz wystarczy tylko ściągnąć naczynie z kuchenki i odstawić na bok do całkowitego ostudzenia.
Płukankę stosujemy 2-3 razy w tygodniu, zawsze przed myciem głowy. Najlepiej wetrzeć wywar w skórę oraz włosy i pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Silne właściwości barwiące łupinek skutecznie zamaskują coraz śmielej wyglądającą siwiznę.
Sprawdź również: