Moczenie nóg w wodzie z imbirem. Pomoc nie tylko przy przeziębieniu
Świeży korzeń imbiru polecany jest najczęściej przy przeziębieniach, zatruciach pokarmowych czy nudnościach. Często dodajemy go do herbaty czy niektórych potraw, ale możemy wykorzystać go również do kąpieli.
Co daje moczenie nóg w wodzie z imbirem?
Gdy tylko pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia, szukamy sposobów na to, aby je zwalczyć. Pomocna może okazać się rozgrzewająca kąpiel z imbirem. Jak ją przygotować? Obieramy kawałek korzenia imbiru (ok. 2-3 cm) i kroimy w plasterki. Następnie zalewamy go wrzątkiem. Po 15 minutach przelewamy napar do miski i dolewamy do niej ciepłej wody tak, aby można było zanurzyć w niej stopy. Kąpiel powinna trwać maksymalnie 15 minut. Następnie wycieramy stopy i zakładamy ciepłe skarpetki.
Moczenie nóg w wodzie z imbirem polecane jest także przy oznakach przemarznięcia, tzw. "zimnych stopach", a nawet przy problemach z zasypaniem.
Peeling z imbiru na gładkie stopy
Korzeń imbiru może stanowić także jeden ze składników peelingu, który zadziała rozgrzewająco oraz wygładzająco.
Czytaj również: Imbir - kto nie powinien go spożywać?
Jak przygotować peeling z imbiru? Potrzebne będą cztery łyżki drobnej soli kuchennej, dwie łyżeczki imbiru w proszku i pół łyżeczki mielonego cynamonu. Do tego należy dodać łyżkę oleju, a następnie skropić wrzątkiem. Tak przygotowaną papką szorujemy zwilżone ciepłą wodą stopy (przez kilka minut). Po zabiegu płuczemy stopy, wycieramy je szorstkim ręcznikiem i nakładamy ciepłe skarpetki.
Kąpieli czy peeling nie są wskazane, jeśli mamy popękaną czy mocno spierzchniętą skórę.
***
Zobacz także:
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu stóp?
Zalety moczenia stóp w occie
Zimne dłonie i stopy. Kiedy przyczyna nie leży w niskiej temperaturze na zewnątrz