Reklama

Reklama

Najbogatsze Dzieci Smoki

Wiara w pomyślność jaką zapewnia urodzenie w Roku Smoka jest głęboko zakorzeniona w chińskim społeczeństwie. Przykłady potentatów urodzonych pod tym znakiem utwierdzają te przekonania.


- Element ziemi jest szczególnie wyraźny w roku Smoka, więc osoby urodzone w tym roku mogą spodziewać się szczególnych sukcesów w biznesie związanym z ziemią, może to być na przykład handel nieruchomościami - mówi geomanta Si Tou Kin Fu.

Najbogatszy człowiek w Hongkongu, Li Ka-shing urodził się w Roku Smoka - 1928. Li zajmuje 11 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata (publikowanej przez magazyn Forbes) z majątkiem szacowanym na 26 mld USD.

Jego syn Richard Li, również urodził się w Roku Smoka (1964), a jego majątek to ok. 1.4 mld USD.

Reklama

Raymond Kwok, kolejne dziecko Smok tym razem z 1952 roku, jest najmłodszym członkiem klanu Kwoków, stojącym za firmą deweloperską Sun Hung Kai Properties. W zeszłym roku rodzina znalazła się na 23. Miejscu na liście Forbesa.

W tym samym roku urodził się Robert Ng, zajmujący 30 pozycję we wspomnianym rankingu.

Chiński horoskop bazuje na 12-letnim cyklu, w którym każdy rok reprezentowany jest przez inne zwierzę. Tradycyjnie kojarzony z władza cesarską Smok jest piątym i najpotężniejszym ze znaków. Si Tou uważa, że nie wszyscy urodzeni w roku Smoka mogą spodziewać się władzy i majątku. Inne czynniki również wpływają na to, czy ma się w życiu szczęście. - W przeciwnym wypadku jedna dwunasta chińskiej populacji byłaby mega-bogata - dodaje.

opr. na podst. AFP


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horoskop | Rok Smoka | bogactwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy