Reklama

Nie odbieraj telefonu w ten sposób. Mogą to wykorzystać przeciwko tobie

Coraz częściej słyszy się o kolejnych próbach oszustw przez telefon. Ostrzeżenia i porady dotyczące tego, jak rozpoznać oszustów, nie milką. Nie zwalniają oni jednak tempa i próbują nowych sztuczek. Okazuje się, że podczas rozmowy należy unikać jednego słowa.

Nie wystarczy uważać na oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze np. metodą na wnuczka, o której słyszał już niemal każdy. 

Coraz częściej oszuści próbują podszywać się także pod pracowników banków, by uzyskać kod BLIK lub login i hasło do aplikacji bankowej. W takich sytuacjach trzeba być szczególnie czujnym, by nie dać się nabrać. 

Telefoniczni oszuści starają się wymyślać nowe metody. Chętnie wykorzystują wypowiedziane przez nas słowo: "tak". 

Wiele osób odbierając telefon mówi "tak, słucham". Wbrew pozorom, może okazać się to niebezpieczne dla naszego portfela. W taki sposób możemy zostać wykorzystani przez nieuczciwe firmy, które mogą to uznać za wyrażenie zgody na podpisanie umowy.

Reklama

Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, w której nasza czujność będzie uśpiona, to warto mieć na uwadze, że od umowy zawartej na odległość można odstąpić w terminie 14 dni bez podawania przyczyny. O ile tylko w porę się zorientujemy.

Czytaj więcej:

Jak rozpoznać psa, który jest zmuszany do walk?

Księżna Kate najbardziej nienawidziła jednej z partnerek Harry’ego

"Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie". Apel artystów i duchownego

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefoniczni oszuści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy