Reklama

Reklama

Niegrzeczne dziewczyny kręcą interesem

Masz już dość pracy pod czyjeś dyktando, w dodatku za marne pieniądze i myślisz o założeniu własnej firmy? Sprawdź czy się do tego nadajesz!

Prowadzenie własnej firmy kojarzy się z dużymi zarobkami, swobodą i prestiżem. Rzeczywistość nie jest jednak aż tak różowa. Przedsiębiorcy narażeni są na ryzyko strat, ogromny stres i pracę, która nie kończy się po ośmiu godzinach. Aby podołać wyzwaniom trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru i silne przekonanie, ze to właśnie chcemy robić.Decyzja należy do ciebie

Możliwość podejmowania samodzielnych decyzji to jeden z plusów prowadzenia własnej działalności. Twoje życie jest w twoich rękach i niczyje marne pomysły nie mogą ci popsuć szyków. Oczywiście pod warunkiem, że... umiesz podejmować decyzje. Jeżeli przychodzi ci to z trudem i nigdy nie jesteś pewna czy to, co postanowiłaś jest słuszne, możesz mieć spore problemy z prowadzeniem własnego interesu. Jako szefowa będziesz musiała podejmować setki decyzji.

Reklama

Strach i stres

Mimo, że to ty podejmujesz decyzje rozwój i powodzenie twojej firmy nie zależą tylko i wyłącznie od ciebie. Codziennie ma miejsce tysiące wydarzeń, które mają wpływ na działanie twojej firmy, a których nie jesteś w stanie kontrolować. Prowadząc własną firmę codziennie musisz brać ?byka z rogi? i zmagać się z przeciwnościami. Jeżeli trudności nie wywołują w tobie obezwładniającego strachu i poczucia bezradności, masz predyspozycje do założenia własnego interesu.

Pieniądze i podatki

Jeżeli kwestie finansowe cię nudzą musisz się liczyć z tym, że prowadząc własną firmę nie unikniesz tego tematu. Będziesz musiała dokładnie zapoznać się z prawem podatkowym (i nie tylko) nawet jeżeli zatrudnisz osobę prowadzącą księgowość. O pieniądzach będziesz myśleć nieustannie: kto jest winien tobie, komu ty jesteś winna, jak zainwestować, jakie są przewidywane zyski. Będziesz też musiała stale uczyć się czegoś nowego.

Jeżeli jesteś gotowa stawić czoła wyzwaniom prowadzenie własnej firmy z pewnością przyniesie ci wiele radości. Nie tylko będziesz mogła zorganizować swój czas i swoje środowisko pracy według własnego uznania, ale zyskasz uznanie w oczach otoczenia i wzmocnisz poczucie własnej wartości.

Aby upewnić się czy jesteś dziewczyną, która może kręcić interesy rozwiąż nasz quiz: Czy możesz kręcić interesem?

IG

Na podstawie książki Caitlin Friedman, Kimberly Yorio "Grzeczne dziewczynki nie kręcą interesem"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziewczyny | firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje