Reklama

Nowoczesne gadżety – jak o nie dbać?

Komórka, komputer i słuchawki – bez nich trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Jednak o nowoczesne gadżety należy odpowiednio dbać, by służyły nam jak najdłużej. Oto kilka sprawdzonych trików, które zapewnią sprzętom długowieczność:

Głośniki

Wystarczy przejechać wałkiem do ubrań po powierzchni pokrowca głośnika, a kurz przylgnie do niego i skutecznie wyczyści sprzęt.

Słuchawki

Wiele osób próbuje czyścić zabrudzone słuchawki dokanałowe wykałaczką. Rozwiązanie dość ryzykowne, ponieważ w ten sposób łatwo je uszkodzić. Lepiej sięgnąć po zwykłą szczoteczkę do zębów i delikatnie wyczyścić nią oczka słuchawek. Podczas czyszczenia głośnik powinien być skierowany w dół, by brud nie trafiał z powrotem do wnętrza słuchawki.

Kable

Nie zaleca się czyszczenia kabli słuchawkowych płynami czyszczącymi, ponieważ mogą one uszkodzić przewody. Lepiej sięgnąć po zwykłą gumkę do mazania. Z łatwością usunie ona nieestetyczne plamy na kablach.

Reklama

Wejście na słuchawki

Miejsce trudno dostępne, ale szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych doskonale je wyczyści. Decyduje o tym rozmiar szczoteczki, który umożliwia dokładne czyszczenie tak małych otworów. Przed czyszczeniem należy upewnić się, że urządzenie jest całkowicie wyłączone!

Klawiatura

Wszystkie zanieczyszczenia na klawiaturze można usunąć w mgnieniu oka używając taśmy klejącej. Sposób szybki, prosty i skuteczny.

Ekrany

Ekran komputera czy telefonu pod żadnym pozorem nie powinien mieć styczności ze zwykłym papierem, ponieważ w ten sposób można go łatwo zarysować. Jeśli pod ręką nie mamy specjalnych ściereczek, najlepiej użyczyć ściereczki z mikrofibry lub filtrów do kawy.

Wejście USB

Aby wyczyścić wejścia USB najlepiej sięgnąć po szczoteczkę typu DIY. Do jej przygotowania potrzebne są: sztywny kawałek plastiku wielkości portu USB, klej i materiał syntetyczny, np. miękka część rzepu. Po przyklejeniu materiału do plastiku należy usunąć wszystkie widoczne grudki kleju, a następnie delikatnie wprowadzić szczoteczkę do portu USB.

Szklane ekrany

Do czyszczenia szklanych ekranów doskonale nadaje się papier. Pocieranie ekranu okrężnymi ruchami skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia.

Przestrzeń wokół przycisków w telefonie

Aby usunąć kurz i brud zgromadzony w szczelinach między szczelinami najlepiej sięgnąć po szczoteczkę do zębów i delikatnie, ruchami wymiatającymi oczyścić wszelkie trudno dostępne miejsca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gadżety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy