Reklama

Reklama

Ogrodnictwo w każdym calu

Jesień to ostatni dzwonek by zadbać o rośliny, zwłaszcza jeśli chcemy podziwiać pierwsze oznaki budzącej się przyrody zaraz na początku wiosny.

Jak informuje Globalny Raport Ogrodniczy, przygotowany wspólnie przez ekspertów Husqvarana i GARDENA, dla co trzeciego Polaka bliskość natury to najprzyjemniejsza część pracy w ogrodzie. Ruszajmy więc do ogrodu i przygotujmy rośliny na następny sezon! Z odrobiną wiedzy i użytecznymi narzędziami pasjonaci ogrodnictwa będą lepiej przygotowani do jesiennych prac na grządkach. Dzięki temu zadbany ogród zimą będzie luksusową oazą spokoju i relaksu.

Porządkowanie grządek

Po upalnym lecie róże znów mogą być piękne. Kluczem do sukcesu w następnym sezonie jest odpowiednie nawożenie. Użycie nawozów azotowych, które pobudzają wzrost, późnym latem może spowodować obumieranie pędów, które nie zdążą zdrewnieć przed zimą. Należy też pamiętać, aby nie nawozić krzewów różanych w ciągu pierwszego roku po posadzeniu! Tym pięknościom do przetrwania zimy wystarczy jedynie dobrze przygotowane podłoże, kora nie jest tu niezbędna. W przygotowaniu gleby z pewnością będą pomocne odpowiednie narzędzia. Wykonane z mocnej, wysokiej jakości stali motyczki doskonale spulchniają glebę, a małe pazurki oraz ręczne kultywatory przeznaczone do twardszej gleby to podstawowe narzędzia, które powinien mieć każdy ogrodnik. Miłośnikom roślin cebulkowych polecamy sadzarkę, wyposażoną w mechanizm zgarniający i wysypujący ziemię.

Reklama

Zielone oazy w domu - nowy trend

Ogrody zimowe stały się obiektem pożądania i zazdrości. Za szklanymi taflami panują idealne warunki dla prawidłowego rozwoju dracen, drzew figowych, hibiskusów i oleandrów. Kreatywni ogrodnicy podążają za najnowszymi trendami, tworząc miniaturowe pionowe ogrody w salonach, przypominające żywe obrazy. Każdemu miłośnikowi zieleni przyda się ręczny opryskiwacz. Szybko zwiększy wilgotność w pomieszczeniu, wpływając korzystnie na aspekty zdrowotne roślin. Ponieważ 98 proc. wody wyparowuje przez powierzchnię liści, odpowiednie spryskiwanie jest kluczowe! Dla najbardziej zapracowanych polecamy automatyczną konewkę marki GARDENA, która pozwala nawadniać jednocześnie, aż do 36 roślin doniczkowych. W zestawie znajduje się pompa, która zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje